• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

اختصاص اعتبار برای ساماندهی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در مناطق مرزی کشور

نماینده مردم زابل و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جلسه رفع موانع تولید در زابل گفت: آیین نامه طرح اختصاص اعتبار برای ساماندهی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در مناطق مرزی کشور در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کیخا اظهار کرد: یک و نیم میلیارد دلار برای ساماندهی واحدهای تولیدی در مناطق روستایی مرزی کشور اختصاص خواهد یافت

وی بیان کرد: این مبلغ  از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید به خصوص در مناطق روستایی مرزی اختصاص یافت است.

نماینده زابل در ادامه گفت: این تسهیلات با اختصاص وام هایی با کارمزد 4 تا 6 درصد به واحد های تولیدی تعلق می گیرد.

کیخا بیان کرد: منطقه سیستان دارای پنج شهرستان است که به دلیل هم جواری با کشور افغانستان یکی از بزرگترین مناطق صادراتی کشور به شمار می رود به طوری که سالانه کالاهای تولیدی بسیاری از کشور از طریق مرز سیستان به افغانستان صادر می شود.

نماینده مردم زابل با بیان اینکه بیشترین قشرمردم شمال سیستان و بلوچستان را کشاورزان و مرزنشینان تشکیل می دهند، گفت: ارائه ندادن خدمات مناسب در روستاها موجب مهاجرت مردم به حاشیه شهرها و کلان شهرها می شود که این امر یکی از تهدیدها و آسیب های اجتماعی محسوب می شود و باید از آن جلوگیری کرد.

کیخا همچنین بر حفظ و توسعه اشتغال روستایی بویژه مرزنشینان تاکید کرد.

همچنین رئیس اداره کل وصول مالیات بانک کشاورزی کشور در این جلسه گفت: با توجه به تسهیلات اختصاص داده شده، بخشودگی جرائم دیرکرد این بانک برای حمایت از تولید ادامه دارد.

بصیرت افزود: براساس نیاز واحدهای تولیدی سهم هر واحد باید تامین شود تا شاهد رونق واحدهای تولیدی سیستان و بلوچستان باشیم

وی همچنین گفت: افرادی که تا سطح یک میلیاردریال از تسهیلات بانک کشاورزی استفاده کردند و مبلغ بدهی آنها مربوط به سال 95 است می توانند با مراجعه به شعب بانک کشاورزی از مزایای بخشودگی جرایم دیرکرد استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: