• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم زاهدان مطرح کرد:

رفتن به سوی بانک توسعه اسلامی برای توسعه زیرساخت‌های ریلی استان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد می کنم جهت تکمیل زیرساخت هایی ریلی باید به سمت و سوی بانک توسعه اسلامی برویم و با اخذ تسهیلات مشکلات زیرساختی و ماسه ای راه آهن استان را بهبود ببخشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسینعلی شهریاری در دیدار با مدیرکل راه آهن جنوب شرق، اظهار کرد: امنیت سفر با ناوگان حمل و نقل ریلی بیشتر از سایر مبادی حمل و نقل است.

وی بیان کرد: طرح به کارگیری بومیان منطقه از جانب قرارگاه قدس و راه آهن جنوب شرق جهت تامین امنیت پایدار موثر بوده است.

وی ادامه داد: مقوله ماسه گیر بودن منطقه از سرعت سیر قطار می کاهد که این معضل  گلایه مندی مسافرین را فراهم می کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به طرح تعویض خط ریلی زاهدان – میرجاوه، گفت: جابه جایی مسافرین بلاخص زائرین اربعین و حمل بار و مسافر حومه ای توجیه اقتصادی خوبی برای ساخت این خط است.

وی اضافه کرد: زیبا سازی و بهسازی فضای اداره کل راه آهن جنوب شرق فضای زیبایی به شهر  بخشیده که قابل تحسین است.

وی خاطرنشان کرد: ما در زمینه راه آهن چابهار – زاهدان – مشهد برای تصویب اینکه خط اصلی به میلک برود تلاش های زیادی کردیم که خداروشکر این موضوع مصوب شد.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق نیز در این دیدار اظهار کرد: موضوع جابه جایی زائرین پاکستانی تا کربلا از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی را پیشنهاد کردیم که مقرر شد سال آینده در این خصوص برنامه ریزی و جلساتی با سران عالی رتبه پاکستان برگزار شود.

مجید ارجونی ادامه داد: همکاران و کارشناسان  ما طی بازدید های روزانه و ارسال گزارش و پیگیری از سوی ستاد در صدد ارتقاء کیفیت خدمات به مسافرین گرامی هستند.

وی تصریح کرد: تعویض خط ریلی زاهدان - میرجاوه در زمینه حمل بار و جابه جایی مسافر توجیه اقتصادی دارد که طبق برآورد ها با دو هزار میلیارد ریال قابلیت اجرا دارد.

وی اذعان کرد: یکی از مشکلات و محدودیت های ما عدم تردد قطار های ایرانی روی خط عریض پاکستانی است که با تعویض خط این مشکل نیز حل خواهد شد.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: محور زاهدان بم در زمان تحویل به راه آهن دارای  نواقصی بود  که تاکنون مرتفع نشده و ماسه گیر بودن منطقه ما و همکاران پرتلاشمان را با مشکلاتی مواجه کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: