• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ایرانشهر خواستار بهره گیری بیشتر از مزیت بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان شد

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم ایرانشهر، بهره گیری بیشتر از مزیت بازارچه های مرزی و نیروی انسانی بومی سیستان و بلوچستان را خواستار شد.

محمدنعیم امینی فرد در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است منتها می طلبد بسترهای لازم برای ورود سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این استان فراهم شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان ضعف های ساختاری خیلی شدیدی وجود دارد، گفت: تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در منطقه به جهت ضعف زیرساخت ها بسیار مشکل است.

امینی فرد خاطرنشان کرد: دولت برای تسهیل فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان نخست باید به تکمیل زیرساخت ها توجه جدی داشته باشد.

وی بیان کرد: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها در کشور باید به نحوی باشد که نظام آموزشی از جنبه تئوری محوری به رویکرد مهارت محوری سوق پیدا کند چرا که مهارت آموزی کلید اشتغال در جامعه است.

وی افزود: با وجود اینکه در دولت تدبیر و امید شاهد سرمایه گذاری های خوبی در توسعه زیرساخت ها به ویژه در بخش راهها و بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان بوده ایم اما همچنان وضعیت معیشت مردم این استان مناسب نیست به طوری که نرخ بیکاری تحصیل کردگان در این منطقه بالاست.

امینی‌فرد با بیان اینکه توجه به اقتصاد مقاومتی می‌تواند بسیاری از مشکلات شهرستان‌های استان را برطرف کند، تاکید کرد: روند توسعه با رهیافت اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اهداف و برنامه های بلند مدت می‌تواند بسیاری از کاستی‌های مناطق محروم را پوشش دهد.

نماینده مردم ایرانشهر افزود: اقتصاد مقاومتی برنامه‌ای است که برای رشد درون‌زا و برون‌گرا، بر قابلیت‌های منطقه‌ای، عدالت منطقه‌ای و توسعه متوازن تکیه دارد که همه این شاخص‌ها در راستای ظرفیت‌ها و واقعیت‌ها در ارتباط با توسعه و سند چشم‌اندازی است که برای استان باید مدون شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: