• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در جلسه‌ای فرصت‌های سرمايه‌گذاري بندر چابهار مورد بررسی قرار گرفت

جلسه هم اندیشی فعالسازی بندر چابهار با حضور ایران نژاد نماینده مردم شهرستانهای چابهار کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار در محل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، كشاورز مدیرعامل شرکت حمل کانتینری کشتیرانی به ذكر قابليت ها و محدوديت ها در حوزه كشتيراني پرداختند و از مجلس شوراي اسلامي و سازمان بنادر و دريانوردي تقاضاي حمايت در عرصه رقابت هاي دريايي کردند.

بهروز آقایی مدير كل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در اين جلسه با پرداختن به نقش بندر چابهار و طرح توسعه بندر شهيد بهشتي در ارتقاء سهم تجارت دريايي، بر بهره گیری از فرصت ها و قابليت های ترانزيتي و ترانشيپي بندر چابهار تأکید کردند.

مدير كل بنادر و دريانوردي خاطرنشان ساخت : سازمان بنادر و دريانوردي و استان سيستان و بلوچستان آمادگي واگذاري محوطه هاي كانتينري به منظور حمل و نقل DOOR TO DOOR در بندر و مرزهاي ميلك را دارد.

آقایی در ادامه با توجه به جاذبه هاي استان و بويژه بندر چابهار در زمينه جذب گردشگر داخلي و خارجي از طريق راه اندازي خطوط منظم مسافر دريايي؛ نسبت به راه اندازي خط كشتيراني بين بندر چابهار و بنادر پاكستان، عمان و هند بعنوان يك فرصت مطلوب در اين حوزه با لحاظ سياست هاي تشويقي تاكيد کرد.

شايان ذكر است: در اين جلسه فرصت های سرمايه گذاري منطقه آزاد چابهار در خصوص جذب صاحبان كالا و تجار توسط نماينده منطقه آزاد چابهار تشريح گردید.

 ايران نژاد نماينده مجلس و نائب رييس فراكسيون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی؛ سرمايه گذاري هاي عظيم ايجاد شده در زيرساختهاي بندري و تجهيزاتي بندر چابهار توسط سازمان بنادر و دريانوردي  را خاطرنشان ساخت و افزود: روند توسعه بندر چابهار در بهره گيري از ظرفيت ها و توان عملياتي ايجاد شده فرصت منحصري در راه اندازي خطوط كشتيراني است.

وی در ادامه، حمايت از كشتيراني جمهوري اسلامي ايران در اعمال تخفيف ها و ارائه مشوق ها را تاكيد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: