• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-7714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد؛

کاهش 85 درصدی موارد بروز جدید بیماری تالاسمی در استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد و در خصوص مباحث بهداشتی و درمانی استان گزارشی ارائه داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر محمودرضا میری در این دیدار افزود: ثمرات اجرای طرح تحول نظام سلامت در شاخص های بهداشت و درمان نمود پیدا کرده است و کاهش موارد بروز بیماری تالاسمی و موارد مرگ مادران باردار از جمله این دستاوردها و نتایج است.

وی بیان کرد: اگرچه توسعه زیرساخت های فیزیکی و ساخت مراکز جدید ارائه خدمات در قالب طرح تحول نظام سلامت، استان ما را به الگویی جهانی تبدیل کرده است اما ارتقا شاخص های انسانی و افزایش نیروهای تخصصی هم در سایه اجرای این طرح محقق گردیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: امسال ۵۸ پزشک متخصص به مجموعه همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه شده اند.

وی اظهار کرد: دولت با اجرای طرح تحول سلامت حمایت همه جانبه ای برای ایجاد بسترهای لازم خدمات بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان انجام داد.

میری گفت: کاهش هزینه درمانی در بیمارستان ها و گسترش زیرساخت های بخش بهداشت و درمان تنها بخشی از این حمایت هاست.

رئیس دانشگاه ادامه داد: با ارتقای وضعیت بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان این دانشگاه در بسیاری از شاخص ها رشد داشته است.

همچنین استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: هوشمندی و توانمندی های شناختی مدیران باید در خدمت توسعه سلامت مردم باشد.

دانیال محبی نیا افزود: با توجه به تغییر چهره بیماری ها لازم است تا با ترویج رفتارهای محافظت کننده ای مانند ورزش و تغذیه سالم،  میزان بروز بیماری های مزمن غیر واگیر را کاهش داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: