• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری مراسم آغازین هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان

مراسم آغازین هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان در مرکز تخصصی شماره دو زاهدان برگزار گردید .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ جهانتیغی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از برگزاری مراسم آغازین طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در مرکز تخصصی شماره دو زاهدان با حضور رؤسای مراکزآموزشی فنی و حرفه ای،  ادارات، دانشگاه ها و مدارس خبر داد .

جهانتیغی افزود:  هدف از اجرای این طرح فراگیر کردن آموزشهای فنی وحرفه ای و آگاهی بخشی به مردم از این آموزشها است و با انجام این طرح فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان نهادینه شده و معضل اشتغال تاحدودی حل خواهد شد .

جهانتیغی گفت: یکی از هدف های مشوق برای کسانی که که قبل از ورود به سربازی دوره ای را در فنی وحرفه ای سپری کنند وگواهی مهارت دریافت کنند بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مصلح بخشی از خدمت رسمی و موظفیشان بخشیده می شود که جزییات این قضیه در حال ابلاغ می باشد .

وی تصریح کرد: طیف گسترده ای از آموزشهای مهارتی با هدف روی آوردن به آموزش های تقاضا محور و بر اساس نیاز  بازار کار در دستور کار است چرا که بازار کار هر استانی تعیین کننده آموزشهای مهارتی مورد نیاز آن منطقه است .

جهانتیغی اذعان داشت: آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای خلأ موجود بین دانشگاه و بازار کار را از طریق توانمند سازی کارجویان پر میکند از این رو به نوجوان و جوان توصیه میکنم با مهارت آموزی خود را برای ورود به بازار کار آماده کنند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان کرد: برای رفع دغدغه داشتن شغل در بین جوانان و نوجوانان مهارت آموزی تنها راه حل است و در دست گرفتن پروژه های کلان از جمله پروژه پتروشیمی و گازکشی خانگی در استان دستان توانمند جوانان بومی استان را می طلبد و خواهد توانست صدها شغل کوچک  و بزرگ را برای جوانان مهیا سازد .

جهانتیغی خاطر نشان کرد: از خانواده ها و جوانان و نوجوانان میخواهم تا در هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان بازدید کنند و با مهارت آموزی و بهره مندی از آموزشهای رایگان فنی و حرفه ای مسیر اشتغال خود را در آینده هموارتر سازند .

به گزارش ایسنا، طرح بازدید همگانی در استان همزمان با کل کشور از20 لغایت 25 آبانماه سالجاری برگزار می شود  و مراکزآموزش فنی و حرفه ای استان در این مدت آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان  هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: