• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید مدیرکل کار استان بر برخورد با نیروی کار خارجی غیرمجاز

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: برای جلوگیری از اشتغال غیر مجاز اتباع بیگانه که بصورت غیرقانونی وارد استان شده اند باید گشت های مشترک بازرسی با حضور دستگاههای وظیفه مدار استمرار یابد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده در کارگروه برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی استان افزود: یکی از بخش هایی که می تواند برای اشتغال مدنظر اتباع بیگانه غیرمجاز قرار گیرد بخش اصناف است که می بایست با کمک اتاق اصناف و دستگاههای ذیربط از این موضوع جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه از گذشته تا به حال اشتغال نیروی کار خارجی غیرمجاز عمدتا در مشاغل سخت و زیان آور بوده است گفت: بایستی با بها دادن به دوره های آموزشی نیروی کار، وابستگی کارفرمایان به استفاده از نیروی کار خارجی غیرمجاز در این مشاغل کاهش یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: مجموعه مراکز فنی و حرفه ای سراسر استان این آمادگی را دارند تا درصورت نیاز و درخواست اصناف، نیروی کار ماهر در اختیار این بخش قرار دهد.

محمد ذاکر شیخ زاده رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در این کارگروه گفت: در شش ماهه اول امسال بیش از 6 هزار و 631 بازرسی در سطح استان انجام شده که منجر به شناسایی و برخورد با 447 تبعه غیرمجاز گردیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: