• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان بیان کرد؛

کمبود نیرو یکی از مشکلات تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار با مسئولین تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: وظیفه شما ریشه در سنت دین دارد و قاچاق کالا متاعی است که از نظر مقام معظم رهبری ورودش مشکل دارد و اینکه معظم له می گویند کالای قاچاق منهدم شود دلیل بر اسراف نیست بلکه به لحاظ جلوگیری از زیان و ضرر جامعه و خسارت به تولید داخلی و گسترش شبکه های غیرمجاز و همچنین لقمه های حرام در کام خانواده ها می باشد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله سلیمانی بیان کرد: آنگاه که کالای قاچاق با قیمت پایین قابل دسترسی برای افراد است و با این وجود نیازی به خرید کالای بومی دیده نمی شود بدیهی است موجب ضربه به اقتصاد کشور خواهد شد ، حال چه کسی باید با این اتفاق مقابله کند ؟ سنگینی این کار در کشور بر عهده شماست و این کار مهمی است .

وی افزود: البته در این میان عده ای نگاه شان بر کالای قاچاق بعنوان کالای حرام است اما عده ای دیگر آنرا جزء مکاسب می دانند و این نیز کار شما را سخت تر می کند .

امام جمعه شهرستان زاهدان اضافه کرد: معذوریت هایی نیز وجود دارد و عدم پویایی اقتصاد کشور و عدم توازن بین عرضه و تقاضا و اینکه گروهی واقعاً در زیر خط فقر بسر می برند موجب می شود که از سر استیصال و اضطرار به این کار روی آورند و نباید فراموش کنیم که اسلام حق المال را نیز مهم دانسته است .

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه اظهار کرد: شناخت بین قشر آسیب پذیر و افراد سودجو مشکل است و کار شما را سنگین می کند اما با تجربه و شناخت از وضعیت افراد می توان بگونه ای قضاوت کرد که به صنعت داخلی نیز لطمه وارد نشود.

وی درخصوص کیفیت کالا های عرضه شده نیز اظهار کرد: استاندارد باید بر مسئله کیفیت تولید با جدیت ورود کند و نظارت بر عملکرد استاندارد نیز با شما می باشد .

آیت الله سلیمانی در پایان مطالب خود خطاب به کارکنان تعزیرات حکومتی استان گفت: به سلامت کار شما اعتقاد داریم و پشتیبان شما هستم.

در ادامه سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان اظهار داشت: سازمان تعزیرات حکومتی تنها سازمان زیر نظر وزارت دادگستری با فعالیت شبه قضایی می باشد

محمد حسین اشرفی در ادامه سخنان خود گفت: از 19 شهرستان در 6 شهرستان تعزیرات حکومتی اداره فعال دارد و در سایر شهرستان ها نیز بصورت شعبه سیار پرونده ها رسیدگی می شود.

وی افزود: کمبود نیرو یکی از مشکلات پیش روی تعزیرات حکومتی می باشد که البته نتوانسته است جلوگیر اقدامات باشد و رسیدگی کردن به 4600 پرونده نشان اراده همکاران می باشد.

اشرفی اضافه کرد: متخلفین در این تعداد پرونده به پرداخت بیش از 23 میلیارد تومان توسط شعب تعزیرات حکومتی محکوم شده اند .

وی گفت: رؤسای شعب تعزیرات حکومتی خصوصاً در حوزه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز با وجود کمبود ها ایثار می کنند و با توجه به اهمیت موضوع مبارزه با قاچاق از بازار نیز غافل نشده ایم و بصورت روزانه گشت های مشترک و شعب سیار دایر می باشند

اشرفی در پایان گفت: در راستای دفاع از حقوق مردم سامانه تلفنی 135 دریافت شکایات و گزارشات مردمی نیز فعال شده است ودر حوزه های صلاحیتی آمادگی رسیدگی به گزارشات را داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: