• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان استان؛

بیکاری، قاچاق موادمخدر و کالا از عوامل ناامنی در سیستان و بلوچستان

دادستان سیستان و بلوچستان گفت: در هر جامعه ای پلیس و دستگاه قضائی مکمل یکدیگر هستند و بدون وجود هر یک از این دو امکان برقراری امنیت، عدالت و نظم اجتماعی محقق نخواهد شد و این به مثابه ی دو بال برای یک پرنده می باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، قاضی موحدی در همایش ساليانه کوپ های فرماندهي انتظامي استان سيستان و بلوچستان، افزود: خوشبختانه در کشفیات موادمخدر، سرقت ها و کاهش آسیب های و جرائم سال به سال موفقیت هایمان بیشتر می شود و این نشان از تلاش نیروی انتظامی در کنار آن دستگاه قضائی می باشد.

این مقام قضائی با اشاره به تلاش جهاد گونه کارکنان نیروی انتظامی افزود: خانواده این عزیزان نیز در نبود همسرشان در خانه کار دشوار تربیت فرزندان را به دوش می کشند که این امر در نزد خداوند متعال اجر و ثواب زیادی دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: فرایند تولید امنیت توسط نیروی انتظامی و دستگاه قضائی صورت می پذیرد و برای دوام و پایدار ماندن این امر مهم نیاز به همدلی و هم افزایی بیشتر داریم. 

دادستان سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بیکاری، قاچاق موادمخدر و کالا از جمله علل و عوامل مهم ناامنی در این استان می باشد که ما باید با یک مدیریت خوب به هماهنگی لازم برای برخورد با این جرائم و ایجاد امنیت مطلوب دست یابیم.

قاضی موحدی در پایان سخنان خود به کارکرد هوشمند در تولید امنیت اشاره و بیان داشت: کارکرد هوشمند هماهنگی و همسان سازی در تولید امنیت و تغییر نگاه و شیوه های کاریمان در این خصوص می باشد.

در ادامه دادستان دادسرای نظامی استان نیز اظهار داشت یکی از اهداف دستگاه قضائی نیروهای مسلح بحث پیشگیری از جرائم کارکنان است که به حول قوه الهی شاهد کاهش چشمگیر جرائم در سطح یگان های انتظامی هستیم.

قاضی میرشکار تصریح کرد: برگزاری کلاس های آموزشی برای کارکنان می تواند آنها را از مسائل حقوقی جرائم و مشکلاتی که می تواند برای این عزیزان به وجود آید آگاه سازد و هدف از برگزاری چنین همایش هایی سالم سازی یگان های انتظامی می باشد.

دادستان دادسرای نظامی نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما در جمهوری اسلامی ایران هیچ نهادی را سراغ نداریم که این گونه عملکرد خود را از سوی مردم مورد ارزیابی قرار دهد که این یک توفیق بزرگ برای این نهاد انقلابی محسوب می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: