• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-4687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد:

ثبت 87 موقوفه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۸۷ موقوفه جدید در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: از این تعداد 29 مورد در اداره اوقاف شهرستان زاهدان، 43 مورد در اداره اوقاف شهرستان زابل، 9 مورد در اداره اوقاف شهرستان ایرانشهر و 6 مورد در اداره اوقاف شهرستان زهک به ثبت رسیده که مجموع مساحت این موقوفات 36 هزار و 767 مترمربع به ارزش 168 ملیارد ریال بوده است.

تدینی به فعالیت مثبت ادارات اوقاف سیستان و بلوچستان در زمینه حفظ و حراست از موقوفات اشاره کرد و اظهار کرد: در بخش حفظ و حراست از موقوفات از ابتدای سال تاکنون 55 سند موقوفه مربوط موقوفات مختلف سطح استان به متراژ 158 هزار مترمربع دریافت شده است.

وی افزود: ادارات اوقاف در راستای اجرای دقیق نیات واقفان حساسیت ویژه‌ای دارند و در این راستا از ابتدای سال تاکنون یک میلیارد تومان اجرای نیت موقوفه در استان انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان به ضرورت و اهمیت اعزام مبلغ به مناطق محروم و دورافتاده سیستان و بلوچستان با توجه به وسعت و عمق محرومیت‌های این استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون 476 مبلغ با هماهنگی ادارات اوقاف سطح استان به مناطق محروم استان اعزام شده‌اند.

وی به فعالیت‌های اداره‌کل اوقاف سیستان و بلوچستان در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: امسال حدود 2000 نفر در 12 رشته در مسابقات قرآنی استان شرکت کرده‌اند که حدود 300 نفر آنها دانشجو بوده‌اند.

تدینی افزود: همچنین در حال حاضر 12 هزار و  500 نفر در 19 شهرستان سطح استان زیر نظر 60 مربی قرآن در طرح قاریان و حافظان قرآن تحت آموزش هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خوشبختانه در استان متجاوز و غاصب موقوفات نداریم، اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه وقف در استان سیستان و بلوچستان ضعیف است و ضرورت دارد تلاش بیشتری در این راستا در سطح استان صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: