• جمعه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

وحدت میان تشیع و تسنن مانعی بزرگ برای ایجاد رخنه در جامعه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: تمام علما، بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان اهل سنت برادران ما هستند و وحدت میان تشیع و تسنن مانعی بزرگ برای ایجاد رخنه در جامعه اسلامی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در چهارمین همایش ملی قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت با بیان اینکه امام حسین(ع) الگوی مبارزه با ظلم است، افزود: پیام قیام امام حسین(ع) ایستادگی در مقابل ظلم و انحراف است.

وی اظهار کرد: برخی بزرگان اهل سنت کتاب های مقتلی برای امام حسین(ع) نوشته اند که نشان می دهد اعتقاداتشان در این زمینه مشابه اعتقادات شیعه است.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله مردم اهل سنت به صورت خودجوش و مردمی مراسم عزاداری برای امام حسین ( ع)  برگزار می‌کنند و از این طریق ارادت خود را نسبت به پیامبر و اهل بیت ( ع)  ابراز می دارند.

آیت الله سلیمانی گفت: البته اهل سنت مراسم سوگواری و عزاداری تشیع را برای اباعبدالله(ع) ندارند اما به یاد امام حسین(ع) قرآن تلاوت می کنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: قیام عاشورا نه تنها از نگاه مسلمانان بلکه از دید تمامی آزادی خواهان جهان کلاس فشرده ای محسوب می شود که به تربیت انسان ها پرداخته است.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: عاشورا از نگاه مورخان تاریخی به گستردگی همه عالم، از نگاه مربیان دانشگاهی انسان ساز، از نگاه حماسه سازان یک حماسه پرشکوه و بی نظیر و از منظر عارفان صحنه ای از تبلور عاشقی است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: عزیزان اهل سنت به طور عمده نگاهی راهبردی به مساله قیام اباعبدالله(ع) دارند و بر این باورند که این قیام در اصل نهضت آزادی خواهی برای نجات اسلام از انحراف بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: