• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد؛

اجرای برنامه‌های هفته پژوهش با نگاه کارآفرینی و اشتغالزایی

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: هفته پژوهش مانند سال های قبل با نوعی نگاه کارآفرینی و اشتغال زایی با محوریت فناوری از 4 تا 10 آذر برگزار می شود.

دکتر کردی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان در رابطه با هفته پژوهش عنوان کرد: دانشگاه مصمم است نسبت به سال قبل از نظر کیفی، هفته پژوهش و نمایشگاه را بهتر برگزار کند.

وی از برنامه های دانشگاه در هفته پژوهش گفت: در این هفته جلسات و سخنرانی های مختلفی برگزار می شود و برنامه مشوقانه مرتبی برای دانشجویان و دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم در این یک هفته پتانسیل های استان را  نمایش دهیم و استعداد های خوبی را شناسایی و در هدایت استعداد ها نقش کلیدی را ایفا کنیم همچنین به سمتی بریم که شعار هفته پژوهش که تجارت سازی و اشتغال زایی است با همکاری دستگاه های اجرایی، برنامه خوب و متدونی برای نسل آینده تدوین کنیم.

دکتر کردی درباره نمایشگاهی که هر سال در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود گفت: امسال غرفه های نمایشگاه نسبت به سال گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود و این غرفه ها شامل پتانسیل های دانشگاه و استان همچنین واحد های مرکز رشد دانشگاه و بخشی از دستگاه های اجرایی و خصوصی خواهند بود که برنامه های سال گذشته و یا آینده خود را به معرض نمایش قرار می دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه ادامه داد: از برنامه های دیگر این هفته نشست با حوزه بخش خصوصی و حوزه کار آفرینی است که تلاش می کنیم پتانسیل استان را شناسایی و آن ها را تجزیه و تحلیل کنیم تا بتوانیم پتانسیل بالقوه را به بالفعل تبدیل و به اهداف بالادست برسیم.

وی در مورد اهمیت تحقیق و پژوهش تصریح کرد: ما باید فرهنگ سازی و نوعی نگاه ایجاد کنیم که برای هر قدم و عملی تحقیق و پژوهش و فکر کنیم و بعد آن را به مرحله اجرا برسانیم و اگر این نوع نگاه نهادینه شود نقش و راه بسیار پر باری خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: باید بتوانیم با همکاری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی یک حرکت خوب و مفید را آغاز کنیم تا آیندگان آن را ادامه دهند و در نهایت، محصول این حرکت ها توسعه است و زمانی که توسعه پیدا کنیم همه نواقص اشتغال زایی برطرف می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: