• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-5187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

بهترین راه مقابله با تفرقه هم‎اندیشی‎های مشترک بین علمای شیعه و سنی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راه برای مقابله با تفرقه هم اندیشی های مشترک بین علمای و اندیشمندان شیعه و سنی است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت وگو با ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان افزود: وحدت شیعه و سنی در عصر کنونی دشمنان فراوانی داشته و جهان اسلام شاهد بروز و ظهور گروه های تندرو مانند داعش و غیره است که این گروه ها پیوسته بر طبل تفرقه می کوبند وظیفه ما این است که با این تفکر تفرقه انگیز مقابله کنیم و بهترین راه برای مقابله هم اندیشی های مشترک بین علمای و اندیشمندان شیعه و سنی است و تلاش برای تقویت نقاط مشترک است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شیعه و سنی نقاط مشترک فراوانی دارند از جمله قرآن کریم، اهل بیت و سیره پیامبر اکرم و .... ما مشترکات بسیار ارزشمند و فراوانی داریم، بنابراین باید بر این نقاط مشترک تکیه کرد.

وی در خصوص برگزاری همایش قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت در زاهدان و با بیان اینکه این همایش و نشست مشترک، نقطه قوتی برای تبیین اشتراکات شیعه و سنی و نشان دادن جایگاه اهل بیت پیامبر در دیدگاه این دو مذهب ارزشی اسلام است، اظهار کرد: این همایش ها علاوه بر بازخوانی مسائل تاریخی و بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی، فرصت مناسبی برای کنکاش پیرامون مسائل روز جهان است، این همایش ها فرصت مطلوبی برای مقابله علمی با افکار توطئه برانگیز و تفرقه افکن در جهان اسلام است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی اینگونه حرکت ها و فعالیت های فرهنگی و علمی که باعث توسعه وحدت اسلامی و کاهش تفرقه افکنی در جهان اسلام است را حمایت کامل کرده و تأیید می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: