• یکشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار زابل:

گردشگری سلامت باعث ارتقاء سطح ارتباطات ایران و افغانستان می شود

فرماندار شهرستان زابل گفت: جمهوری اسلامی ایران در سخت ترین شرایط در کنار دولت و ملت افغانستان بوده است و برای استقرار دولت و نظامی برخواسته از رای و اراده مردم این کشور در کنار دولت و ملت افغانستان قرار دارد.

  به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هوشنگ ناظری در نشست راهبرد گردشگری سلامت که با حضور روسا و مدیران حوزه بهداشت و درمان شهرستان زابل و استان های فراه و نیمروز کشور جمهوری اسلامی افغانستان در محل فرمانداری زابل برگزار شد، اظهار کرد: تحقق و پرداختن به موضوع گردشگری سلامت ، مانند بازسازی و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تثبیت کشور دوست و برادر افغانستان ، صرفا بدلیل نوع دوستی ، حسن همجواری و اشتراکات دو ملت صورت می گیرد.

وی افزود: دکترین جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی تعامل و رعایت حسن همجواری با کشورهای همسایه است و در این میان با توجه به اشتراکات مذهبی و تاریخی دو کشور ، افغانستان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

فرماندار شهرستان زابل با بیان اینکه ،مقامات بلند پایه دو کشور در سطوح عالی و مختلف بدنبال افزایش همکاری در زمینه های  امنیتی ، اقتصادی ، بهداشتی ، زیست محیطی و ... هستند ، افزود: گردشگری سلامت یکی از موضوعات خوبی است که باعث ارتقاء سطح ارتباطات دو ملت ایران و افغانستان می گردد و این تعامل و همکاری بیش از پیش باعث خواهد شد، در مقابل دول مستکبر که قصد دارند چهره اسلام را زشت و اسلام ستیزی را رواج دهند ، مستحکم ظاهر شد.

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل تصریح کرد: بدون شک دستیابی به اهداف مورد نظر دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان مستلزم تعامل و همکاری طرفین در تمامی موضوعات مرتبط می باشد و باید در جهت حل مشکلاتی که مانع دستیابی به این اهداف می گردد ، اقدام عاجل بعمل آورد.

فرماندار شهرستان زابل خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از جایگاه رفیعی در عرصه بین المللی برخوردار است و به این توانایی و پیشرفت رسیده است که فراتر از مرزهای خویش در اقصی نقاط گیتی خدمات ارائه دهد.

در پایان این نشست ، تفاهم نامه همکاری در زمینه گردشگری سلامت و بهداشت و درمان  ، بین مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل و مسئولان بهداشت و درمان استان های فراه و نیمروز کشور افغانستان به امضاء رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: