• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد؛

امکان 100 درصدی مالکیت خارجی شرکت‌های ثبت شده در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: امکان صد درصد مالکیت خارجی شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد از مزایای سرمایه‌گذاری در تنها بندر اقیانوسی ایران است.

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: با هدف تسهیل و حذف بروکراسی اداری ثبت هرگونه شرکت برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی، تجاری و گردشگری در 2 روز کاری در منطقه آزاد چابهار انجام می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در ادامه اظهار کرد: صنعت یکی دیگر از نقش‌های اقتصادی چابهاراست که یک سری صنایع سنگین مثل پروژه‌های فولاد مکران و پتروشیمی در حال احداث و نصب تجهیزات هستند.

کردی خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار در وسعت 14 هزار هکتار و 9 پیکره تجاری، صنعتی، گردشگری، روستای تیس و غیره نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه منطقه دارد.

وی گفت: همچنین امکان ثبت و راه‌اندازی انواع بانک و بیمه داخلی و خارجی و نمایندگی، امکان استفاده از نیروی کار خارجی تا سقف 10 درصد، معافیت 20 ساله بر درآمد و دارایی‌ها و سود حاصله، امکان تبدیل ارزهای مختلف بدون محدویت، واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون عوارض گمرکی، امکان صادرات محصولات مختلف بدون تشریفات دست و پاگیر و همچنین امکان 100 درصد مالکیت خارجی شرکت ثبت شده در منطقه آزاد از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در تنها بندر اقیانوسی ایران است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه تاکنون بیش از 3 هزار شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی و خارجی در منطقه آزاد چابهار به ثبت رسیده است، بیان کرد: تجار افغانستانی با ثبت بیش از 160 شرکت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد رکورد‌دار شرکت‌های ثبت شده خارجی هستند و این درحالی است که همچنان زمینه حضور تاجران و فعالان اقتصادی افغانستان برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار فراهم است و هیچ مانعی برای تحویل زمین، ثبت شرکت و آغاز فعالیت وجود ندارد.

وی افزود: سرمایه‌گذاران داخلی هیچ محدودیتی در میزان مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت و راه‌اندازی شرکت در منطقه آزاد ندارند و امکان داشتن صد در صد سهام شرکت‌های ثبت شده خود در منطقه آزاد چابهار را دارند.

به گفته کردی، عدم نیاز به روادید و سهولت در صدور مجوز ورود و اقامت سرمایه‌گذاران خارجی، آزادی انتقال ارز به خارج از کشور بدون هیچ محدودیت، آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی و حمایت و ضمانت سرمایه‌های خارجی از دیگر مزایای منطقه آزاد چابهار برای تسهیل در سرمایه‌گذاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: