• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای صورت گرفت:

بازدید بیش از 6 هزار نفر از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از بازدید 6 هزار و 612 نفر بازدید کننده در هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای خبر داد .

محمد جهانتیغی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ضمن تشریح عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای در هفته بازدید همگانی گفت: در راستای اشاعه هرچه بیشتر فرهنگ مهارت آموزی بیش از 6 هزار و 612 نفر بازدید کننده در هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای سراسر استان بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با کارگاه ها و تجهیزات مراکز آشناشدند .

جهانتیغی افزود: از این تعداد  2هزار و 871نفربازدیدکننده فقط از مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهر زاهدان بازدید کرده اند و 3هزار و 741نفر از مراکز شهرستان ها از شمال تا جنوب استان که شامل شهرستانهای زابل، زهک، چابهار، سراوان، ایرانشهر، خاش، نیکشهر و ... است بازدید کرده اند .

وی با اشاره به استقبال گسترده از طرح بازدید همگانی تصریح کرد: امسال استقبال از طرح ملی بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در مقایسه با سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است چرا که ضرورت اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و نیز ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی از ابزارهای کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی بیش از پیش موردتوجه قرارگرفته است .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تصریح کرد: طرح هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و لزوم معرفی آن‌ها به آحاد جامعه برگزار می‌شود و اجرای این برنامه اثرگذاری مطلوبی را در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی برای اقشار مختلف جامعه به همراه دارد.

جهانتیغی خاطر نشان کرد: استعداد یابی ، جذب و آموزش نیروی انسانی متخصص و کارآمد از اهداف اجرای این طرح است و اجرای آن به هدایت شغلی افراد کمک خواهد کرد . 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: