• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خاش:

آسیب‌های اجتماعی در سیستان و بلوچستان ناشی از وجود بی عدالتی است

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آسیب های اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان و منطقه خاش ناشی از وجود بی عدالتی، تبعیض، انتصابات ناصحیح و غیره است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی کرد در شورای اداری شهرستان خاش افزود: بالا رفتن آمار قاچاق سوخت و انسان و نبود اشتغال و آمار بالای بیکاری، طلاق و سرقت و غیره نتیجه کم توجهی های دولت به مردم منطقه است.

وی همچنین در این جلسه ضرورت ایجاد کارگاههای تولیدی و صنعتی مانند کفش، چرم، فرآوری و بسته بندی خرما و پسته، کارگاههای آموزشی و تولیدی و توجه به ظرفیتهای صنایع دستی گلیم بافی، فرش، سوزن دوزی و حمایت از سرمایه گذاران، ایجاد مراکز فنی و مهارتی در میرجاوه و مراکز بخش ها، حمایت از پشت نوبتی ها و محرومان در سازمان بهزیستی و کمک به ایجاد مراکز و کمپ های ترک اعتیاد، اشتغالزایی برای معتادان بهبود یافته، تجهیز ادارات بهزیستی، مشکلات مسکن مددجویان زیرپوشش بهزیستی، ایجاد بیمارستان 96 تخت خوبی تامین اجتماعی و اختصاص نیروهای درمانی و بهداشتی، داروخانه مجهز و آزمایشگاه و غیره، حمایت ویژه از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد ایجاد خوابگاه آموزشی جهت خواهران در کمیته امداد، برقراری مستمری مددجویانی که مستمری آنها به بهانه اشتعالزایی و خودکفایی قطع شده، بالابردن ظرفیت تولید و حمتیت از نیروهای بومی در سیمان خاش رفع مشکلات کارگران سیمان و کشت و صنعت گوهرکوه و حمایت از کشاورزان و فعالان صنعتی را متذکر شد.

نماینده خاش افزود: مردم خاش از اقشار محروم و کم دست جامعه هستند که درآمد آنها از منبع یارانه است و با قطع یارانه افراد مستضعف زندگی برای مردم سخت شده است.

کرد همچنین حمایت از نخبگان و تحصیلکردگان دانشگاهی را در معادن مس و منیزیم و شرکتهای تولیدی و صنعتی و راهسازی و غیره مورد تاکید قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: