• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازدید دکتر خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری از بندر چابهار

دکتر کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری در رأس هیأتی بلندپایه از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید بعمل آورد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که به منظور بازدید از ظرفیت های سرمایه گذاری، تجاری، اقتصادی، ترانزیتی، گردشگری و صنعتی به استان سفر کرده است از زیرساختها و تجهیزات طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.

بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در این بازدید اظهار کرد: بندر اقیانوسی چابهار به عنوان پل دسترسی به کشورهای آسیای میانه و CIS   مورد توجه ترانزیتی و ترانشیپی کشورهای منطقه قرار دارد که جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در استان و  ترانزیت محموله 100 هزار تنی کالای کشور هند از طریق بندر چابهار به افغانستان تثبیت جایگاه بندر چابهار در ترانزیت کالاست.

آقایی خاطرنشان ساخت: با نگاه توسعه ای دولت و مقام معظم رهبری به سواحل مکران، تکمیل و توسعه زیرساخت ها و تکمیل احداث خط راه آهن چابهار – ایرانشهر و توجه موکد سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر ریل پایه، بندر چابهار با برخورداری از مزایا و پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه در مسیر توسعه ترانزیتی قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: