• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

شاخص دسترسی به آب آشاميدنی در چابهار 29 درصد است

فرماندار چابهار گفت: شاخص دسترسی به آب آشاميدنی در چابهار 29 درصد در استان 71 درصد و در كشور 93 درصد است و بيش از ٤٠٠ روستا در چابهار بوسيله تانكر آبرسانی ميشود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ایوب درویشی در شورای اداری چابهار افزود: طرح توسعه سواحل مکران که به فرمان رهبر معظم انقلاب برای شهرستان چابهار در نظر گرفته شده است، به عنوان چشم انداز و پایه گذار توسعه بندر اقیانوسی چابهار است.

وی در ادامه همچنین به شاخص های آموزشی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: سرانه فضای آموزشی در چابهار 1.9 مترمريع، در استان 2.69 مترمربع و در كشور 5.81 متر مربع است که این ارقام بیانگر نرخ پایین سرانه آموزشی در بندر اقیانوسی چابهار است.

وی اظهار کرد: حدود 73 هزار دانش آموز در حال تحصیل در شهرستان چابهار هستند ، و البته افزایش 7 هزار نفر دانش آموز در یک منطقه از شهرستان چابهار نشان از افزایش جمعیت در این منطقه از کشور است.

فرماندار چابهار گفت: ایجاد 369 مدرسه با اعتبار 440 میلیارد تومان،در چابهار اختلاف سرانه آموشی این شهرستان با کشور را به حداقل می رساند .

وی حاشیه‌نشینی را سد راه توسعه سواحل مکران دانست و گفت: در حال حاضر 40 هزار نفر جمعیت در محدوده یک هزار و 200 هکتاری مناطق حاشیه‌نسین چابهار به صورت غیررسمی زندگی می‌کنند که اگر فکری به حال آن نشود توسعه سواحل مکران با معضل جدی مواجه می‌شود.

درویشی خواستار تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی به چابهار شد و گفت: انتظار می‌رود با پیگیری اعضای شورای راهبردی روابط خارجی و مجوز مقام معظم رهبری 500 میلون دلار برای تکمیل زیرساخت‌های و محرومیت‌زدایی به چابهار اختصاص یابد.

فرماندار تصریح کرد: با وجود 3 پروژه ورزشی نیمه کاره، سرانه فضای ورزشی در شهرستان چابهار 16صدم، در استان 40 صدم و در كشور 75 صدم مترمربع است که بازهم با میانگین کشوری فاصله داریم.

وی ادامه داد: تنها بيمارستان شهرستان چابهار در سال 78 و با 48 تخت و با توسعه غیر متوازن به بهره برداری رسيده و در حال حاضر به 182 تخت رسیده است.

درویشی گفت: پروژه بيمارستان 540 تختخوابی چابهار که كه در سفر سال 94 و همزمان با سفر وزير بهداشت به این شهرستان مصوب شده با مشکلات اداری مواجه است و با تلاش های صورت گرفته ، به تازگی به مرحله صدور مجوز و تعیین زمین رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکید بر ایجاد توازن بین توسعه ملی و توسعه محلی، محرومیت های موجود در شهرستان چابهار ، توسعه ملی را تهدید می کند‌ .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: