• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

چابهار، پل دسترسی به کشورهای CIS

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر اقیانوسی چابهار به عنوان پل دسترسی به کشورهای آسیای میانه و CIS   مورد توجه ترانزیتی و ترانشیپی کشورهای منطقه قرار دارد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی در بازدید از بندر چابهار بیان کرد: جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در استان و ترانزیت محموله 100 هزار تنی کالای کشور هند از طریق بندر چابهار به افغانستان نشان دهنده تثبیت جایگاه بندر چابهار در ترانزیت کالاست.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت:  بندر شهید بهشتی بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که به دلیل قرار داشتن در خارج از محدوده خلیج فارس و تنگه هرمز، بندری بدون محدودیت است.

بهروز آقایی افزود: فاصله این بندر تا فرودگاه 40 کیلومتر است و دروازه ترانزیتی کشورهای عضو IORA به کشورهای CIS و افغانستان محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده فاز نخست طرح توسعه بندر "شهید بهشتی" چابهار نیمه اول آذرماه  با حضور رئیس جمهور و مقامات کشورهای مختلف افتتاح می‌شود که تاکنون از وزرای حمل و نقل 28 کشور جهان از جمله روسیه، ترکیه، چین، کره جنوبی و هند برای حضور در مراسم افتتاح این بندر مهم و استراتژیک دعوت به عمل آمده و مقامات مختلف ملی نیز در این مراسم حضور می‌یابند.

آقایی خاطرنشان کرد: با نگاه توسعه‌ای دولت و رهبر معظم انقلاب به سواحل مکران، تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل احداث خط آهن چابهار- ایرانشهر و توجه موکد سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر ریل پایه، بندر چابهار با برخورداری از مزایا، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالقوه در مسیر توسعه ترانزیتی قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: