• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

مردم سیستان و بلوچستان دارای پرونده الکترونیک سلامت می‌شوند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم استان و ثبت اطلاعات سلامت مردم در سامانه سیب در اولویت برنامه های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سید مهدی طباطبایی در نشست فصلی روسای مراکز بهداشت استان که اینبار به میزبانی سراوان برگزار شد اظهار کرد: به منظور  یکپارچه سازی، اطلاعات سلامت تمامی مردم ایران در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت می گردد و با تشکیل پرونده الکترونیک سلامت وضعیت سلامت مردم و شاخصهای سلامت بطور شفاف در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 97 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سامانه سیب ثبت نام شده اند که از این تعداد 59 درصد پرونده الکترونیک سلامت را تشکیل داده اند .

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مشارکت خوب مردم و تلاش تیم های سلامت در آینده ای نزدیک برای همه افراد پرونده الکترونیک سلامت تشکیل خواهد شد و تکمیل چرخه ثبت اطلاعات سلامت شهروندان عزیز استان  محقق خواهد شد.

نشست دو روزه روسای مراکز بهداشت در سراوان برگزار شد و بررسی وضعیت بیماری مالاریا و وضعیت مادران باردار و ایدز و تاکید بر تکمیل پرونده الکترونیک سلامت از جمله برنامه های مهمی بود که در این نشست دو روزه مورد ارزیابی قرار گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: