• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد؛

شکاف‌های آینده دنیا شکاف‌های فناوری هستند

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: امروزه فکر و پژوهش دو شاخه اصلی رشد و توسعه هستند و موتور محرکه توسعه، میزان فکر کردن است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر کردی در مراسم افتتاحیه برنامه های هفته پژوهش در دانشگاه سیستان و بلوچستان عنوان کرد: برای داشتن دانشی نو، فکر و طرح نو را باید در زندگی نمادینه کنیم همچنین پژوهش و فکر کردن باعث آموزش بهتر می شود و پژوهش زیربنا و مکمل آموزش هست.

وی افزود: هزینه برای فکر و پژوهش یک سرمایه گذاری طولانی مدت است و بخل در این کار باعث عدم پیشرفت می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای حل کردن مسائل و مشکلات جامعه باید پژوهش انجام شود و در حال حاضر 20 کشور اول صنعتی دنیا بیشترین هزینه را برای پژوهش و فناوری انجام می دهند اما نرخ مصوب پژوهش برای کشور ما 4 درصد است که هم اکنون 0.5 درصد آن فقط تخصیص پیدا می کند.

دکتر کردی در رابطه با نمایشگاه هفته پژوهش که به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود هم گفت: ایجاد تفکر کارآفرینی روی همه غرفه ها تفاوت اساسی نمایشگاه امسال با سال های گذشته است و امسال چیزی بالغ بر 80 نشست و سخنرانی در پیرامون این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی درباره تعداد غرفه های فعال این نمایشگاه ها هم افزود: تعداد کل غرفه های موجود در نمایشگاه حدود 64 غرفه است که 40 غرفه مربوط به ادارات دولتی و بخش خصوصی و 24 غرفه مربوط به دانشگاه سیستان و بلوچستان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: