• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد:

وجود بیش از 4 هزار موقوفه در سیستان و بلوچستان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: شمار موقوفات سیستان و بلوچستان با توجه به وقف های جدید 4هزار و 753 موقوفه است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام تدینی در جمع واقفین استان افزود:  49 موقوفه به ارزش 170 میلیارد ریال همزمان با دهه وقف در استان به ثبت رسید.

وی اظهار کرد: بیشترین موقوفات این هفته به ترتیب با 26 وقف به زاهدان، 16 موقوفه به زابل، 6 موقوفه به ایرانشهر و یک وقف به زهک اختصاص دارد.

تدینی با بیان این که وقف بهترین و ماندگارترین شیوه انفاق است که همواره اثرهای ارزنده ای در زندگی انسان دارد گفت: با توجه به اعتقادها و باورهای دینی قوی مردم سیستان و بلوچستان، وقف های انجام شده این دهه نیز به امور مذهبی و دینی از جمله ساخت مسجد و خانه عالم اختصاص دارد.

وی با قدردانی از مردم استان از آنان خواست با توجه به وجود نیازهای مختلف در جامعه، وقف های جدید به این نیازها اختصاص یابد تا بتوان از این طریق برای رفع مشکل افراد گام برداشت.

تدینی تصریح کرد: خانواده‌های همه ما می‌تواند با ساده زیستی و دوری از تجمل گرایی به وقف های نوین کمک کند که گام های موثر و هدفمندی را در مقابل چالش های روبروی خانواده گام برداریم.

مدیرکل اوقاف خاطرنشان کرد: سنت حسنه وقف می تواند در پیشبرد بسیاری از کارها در کشور موثر باشد و نیاز است نسبت به ترویج این امر بیش از گذشته اهتمام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: