• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رفع تصرف بیش از 4 ميليارد از اراضي ملي در چابهار

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام شبکه زمين خواري و رفع تصرف هزار و 600 متر مربع زمين به ارزش 4 ميليارد و 480 ميليون ريال در چابهار خبر داد. 

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار" محمد قنبری" در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در راستاي انجام وظايف کنترلي و نظارتي پليس امنیت عمومی و به دنبال اطلاعات واصله مبني بر فعاليت شبکه اي از عوامل و متصديان یک شرکت در شهر چابهار در خصوص زمين خواري و انجام معاملات غيرقانوني اراضي دولتي، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس قرار گرفت.

اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد: با انجام يک سري کار اطلاعاتي، فردی سودجو که در قالب بنگاه و مشاور املاک اقدام به تنظيم و صدور مدارک غيرقانوني خريد و فروش اراضي و ترغيب شهروندان بي بضاعت در جهت خريد اراضي مذکور و ساخت و ساز غيرمجاز در جهت رونق کسب و کار خود مي کردند، شناسايي شد.

وي افزود: با هماهنگي مراجع قضائي یک نفر از اين افراد سودجو در يک عمليات ضربتي و غافلگيرانه دستگير و پس از تشکيل پرونده مقدماتي جهت سير مراحل قانوني تحويل مقامات قضائي شد.

سردار قنبری تصريح کرد: در اين عمليات، هزار و 600 متر مربع زمين در محدوده اراضي تصرفي و دولتي با ارزش ريالي حدود 4 ميليارد 480 ميليون ريال که طي چندین فقره خريد و فروش مورد معامله غير قانوني شده بود رفع تصرف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پايان خاطر نشان کرد: پليس تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا با زمين خوران و افراد سودجو که به اراضي ملي دست درازي مي کنند برخورد کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: