• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری همایش ملی تجلیل از مشاهیر و مفاخر استان در زاهدان

رییس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: این همایش به مناسبت مراسم تکریم از دکتر ایرج افشار سیستانی ایران شناس برجسته به همراه مراسم "تجلیل از مقام شهید والا مقام امیر سرتیپ خلبان محمد امین میرمراد زهی"  از شهدای شاخص اهل سنت استان امروز در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

دکتر پهلوانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: این مراسم در بزرگداشت و تکریم از مشاهیر و مفاخر بومی و همچنین الگوسازی برای نسل جوان خاصه مستعدان‌برتر، مراسم تکریم از مقام علمی و فرهنگی دکتر ایرج افشار سیستانی ایران شناس برجسته که دارای دکتری جامعه‌شناسی است و بیش از 140 عنوان کتاب و صدها مقاله در حوزه‌های ایرانشناسی، اقلیم‌شناسی، مردم‌شناسی و پژوهش‌های خلیج‌فارس تألیف کرده است برگزار می شود.

پهلوانی گفت: همچنین در این مراسم از مقام شهید والا مقام امیر سرتیپ خلبان محمد امین میرمراد زهی تجلیل می شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مراسم تجلیل از ایثارگران و ترویج فرهنگ شهید و شهادت و انتقال روحیه ایثارگری به نسل آینده می باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مراسم كتاب 'قهرمان بلوچستان" نیز توزیع شد. در این كتاب زندگینامه امیر سرتیپ خلبان شهید 'محمد امین میرمرادزهی' از زبان جمعی از دوستان و همرزمان این قهرمان دلاور سیستان و بلوچستان به رشته تحریر درآمده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: