• جمعه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همزمان با سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان انجام می شود؛

افتتاح چندین طرح راه سازی و برقرسانی در استان

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: حجت‌الاسلام روحانی در جریان سفر خود به سیستان و بلوچستان ۶ طرح راه و شهرسازی را به صورت ویدئوکنفرانس در سطح استان افتتاح می‌کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مسعود مالکی افزود: برای اجرای این پروژه‌ها در سطح استان 3 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: این طرح‌ها شامل باند دوم بزرگراه زاهدان- بم به طول 10 کیلومتر، ادامه قطعه 6 باند دوم بزرگراه زاهدان- زابل به طول 13 کیلومتر، باند دوم بزرگراه ایرانشهر- "بمپور" به طول 21 کیلومتر، باند دوم بزرگراه ایرانشهر- خاش به طول 10 کیلومتر، کمربندی ایرانشهر، 200 کیلومتر راه روستایی و 3 پل بزرگ در جنوب استان است.

همچنین مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان نیز گفت: در جریان سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان، ۱۴۶ طرح برق‌رسانی روستایی در نقاط مختلف استان به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح می‌شود.

غلامعلی رخشانی گفت: اعتباری بالغ بر 289 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌های برق‌رسانی صرف شده و با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها همه روستاهای با جمعیت زیر 10 خانوار استان هم برق‌دار می‌شوند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 740 هزار مشترک برق در سطح استان پهناور سیستان و بلوچستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سرانه تعداد مشترکین برق سیستان و بلوچستان 3 برابر میانگین استان‌های کشور است و پراکندگی مشترکین در سطح استان به ویژه در مناطق روستایی چالش بزرگ ما در زمینه برق‌رسانی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 27 درصد انشعاب توزیع برق استان در 4 سال اخیر ایجاد شده و ما بقی مربوط به 27 سال گذشته است، گفت: شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در 4 سال گذشته 6 هزار و 700 میلیون ریال زمینه برق‌رسانی به مردم استان سرمایه‌گذاری کرده و در حال حاضر حدود 35 هزار کیلومتر شبکه توزیع برق با بیش از 21 هزار ترانسفورماتور در استان وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: