• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح چندین طرح و پروژه در بخشهای راه، برقرسانی و کشاورزی توسط رئیس جمهور در سیستان و بلوچستان

همزمان با سفر ریاست محترم جمهور دکتر حسن روحانی به سیستان و بلوچستان از چندین طرح و پروژه در بخشهای راه، برقرسانی و کشاورزی در استان بهره برداری شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در خصوص پروژه های مورد بهره برداری این بخش گفت: 6 طرح راه و شهرسازی به صورت ویدئوکنفرانس در سطح استان توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

مسعود مالکی افزود: برای اجرای این پروژه‌ها در سطح استان 3 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: این طرح‌ها شامل باند دوم بزرگراه زاهدان- بم به طول 10 کیلومتر، ادامه قطعه 6 باند دوم بزرگراه زاهدان- زابل به طول 13 کیلومتر، باند دوم بزرگراه ایرانشهر- "بمپور" به طول 21 کیلومتر، باند دوم بزرگراه ایرانشهر- خاش به طول 10 کیلومتر، کمربندی ایرانشهر، 200 کیلومتر راه روستایی و 3 پل بزرگ در جنوب استان است.

همچنین مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان نیز در خصوص پروژه های مورد بهره برداری این بخش نیز گفت: در جریان سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان، ۱۴۶ طرح برق‌رسانی روستایی در نقاط مختلف استان به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

غلامعلی رخشانی افزود: اعتباری بالغ بر 289 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌های برق‌رسانی صرف شده و با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها همه روستاهای با جمعیت زیر 10 خانوار استان هم برق‌دار می‌شوند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 740 هزار مشترک برق در سطح استان پهناور سیستان و بلوچستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سرانه تعداد مشترکین برق سیستان و بلوچستان 3 برابر میانگین استان‌های کشور است و پراکندگی مشترکین در سطح استان به ویژه در مناطق روستایی چالش بزرگ ما در زمینه برق‌رسانی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 27 درصد انشعاب توزیع برق استان در 4 سال اخیر ایجاد شده و ما بقی مربوط به 27 سال گذشته است، گفت: شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در 4 سال گذشته 6 هزار و 700 میلیون ریال زمینه برق‌رسانی به مردم استان سرمایه‌گذاری کرده و در حال حاضر حدود 35 هزار کیلومتر شبکه توزیع برق با بیش از 21 هزار ترانسفورماتور در استان وجود دارد.

رئیس جهاد کشاورزی استان نیز در خصوص پروژه های مورد بهره برداری گفت: 627 طرح بخش کشاورزی همزمان با چهارمین سفر رئیس جمهوری به این استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

رضا نجفی افزود: این طرح ها در بخش تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، آب و خاک، صنایع کشاورزی، ترویج کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، عشایری و شیلات و غیره افتتاح می شود.

وی ادامه داد: برای راه اندازی این طرح ها 950 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: