• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خواسته های مردم خاش از رئیس جمهور:
دولت با تامین آب شرب به 4 دهه انتظار مردم پایان دهد

مردم شهرستان خاش سیستان و بلوچستان در آستانه سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان به این استان خواسته های خود را مطرح و خواهان پایان دادن به انتظار 40 ساله مردم در مبحث تامین آب شرب سالم هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، قشرهای مختلف مردم شهرستان خاش اعم از شیعه و اهل سنت در کنار سایر اقشار ملت بزرگ ایران و مردم مرزدار سیستان و بلوچستان به دکتر روحانی رای داده اند.

مرزداران سیستانی و بلوچ در این استان پهناور به دولت دلبسته اند و خواهان عمل کردن مسئولان به وعده های داده شده هستند.

ساکنان منطقه خاش سیستان و بلوچستان اجرا نشدن پروژه تامین آب شرب از کارواندر به خاش، ایجاد نشدن راه و بازارچه مرزی، نبود فرصتهای اشتغالزایی و سرمایه گذاری با توجه به وجود ظرفیتهای ارزشمند مرزی، گردشگری، تجاری، کشاورزی، صنایع و معادن غنی را از دغدغه های مهم خود عنوان کردند.

مولوی محمدعثمان قلندرزهی امام جمعه مسجد جامع الخلیل شهرستان خاش گفت: مردم خاش و سیستان و بلوچستان وفادارترین مردم به اسلام، انقلاب اسلامی و کشور ایران هستند و در صحنه های مختلف از دولتها حمایت کرده اند و به عنوان مرزدارانی غیور همواره پا در رکاب رهبری، مسئولان و مردم ایران بوده و از ارزش‌های اسلامی و کشور دفاع کرده اند.

وی بیان کرد: حل نشدن مسئله تامین آب شرب به شهر خاش 40 ساله شده و تاکنون وزیران و نمایندگان مردم در مجلس و فرمانداران و دولتها آمده اند و رفته اند ولی این پروژه همچنان در بلاتکلیفی به سر می برو و مردم خاش دیگر شرمنده شده اند این خواسته به حق خود را از مسئولان مطالبه کنند.

مولوی قلندرزهی ادامه داد: مشکلات مرزی و نبود تجارت مرزی، بهره گرفته نشدن از فرصتها و ظرفیت ها و نبود اقدامات مناسب برای توسعه فعالیتهای اقتصادی و اشتغالزایی سبب وارد آمدن خسارت به مردم منطقه شده است.

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر اینکه تبعیض و بی عدالتی و نبود برنامه و استراتژی درست برای ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری سبب دلسرد شدن مردم مرزدار از خدمات دولت شده است گفت: افزون بر 93 درصد مردم خاش به ریاست جمهوری دکتر روحانی رای داده اند ولی در مبحث خدمت رسانی مورد بی مهری واقع شده اند.

وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان و بویژه مردم خاش در رنج و محرومیت و فقر شدید به سر می برند اما با دلی بزرگ و با مهمان نوازی خود نشان داده اند در مسیر خدمت کردن و یاری رساندن به هم وطنان و دولتمردان از هیچ گونه تلاش و کوششی فروگذار نیستند.

علی کرد ضرورت توجه به اجرای پروژه های آب رسانی و گازرسانی و تسریع در اجرای پروژه راه مرزی و راه آهن را متذکر شد.

عید محمد قلندرزهی رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش هم گفت: قدم آقای رئیس جمهور و سفر اعضای دولت به استان سیستان و بلوچستان را به فال نیک می گیریم و انتظار داریم به نیازهای مردم خاش بیشتر توجه شود.

وی بیان کرد: حضور گسترده مردم منطقه در صحنه های مختلف نظام اسلامی از ارادت قلبی و وفادارای مردم منطقه به اسلام و کشور حکایت دارد و قطعا مردم ما با درک شرایط دست از حمایت از دولت و نظام برنمی دارند.

قلندرزهی افزود: مردم خاش گرفتار پدیده های قاچاق سوخت و انسان و معضلات گسترده اجتماعی و مواد مخدر شده اند و ریشه همه مباحث به فقر و محرومیت شدید برمی گردد.

وی ادامه داد: نبود کارخانه ها و واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی، حمایت ناکافی از روستائیان و عشایر و مرزداران غیور در کنار عدم استفاده از ظرفیت های منطقه سبب شده که مردم با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کنند.

وی ضرورت توجه به فرصتها و ظرفیتهای آموزشی، فرهنگی، گردشگری، صنعتی، کشاورزی، نیروی انسانی، نخبگان علمی و غیره را متذکر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: