• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دانشگاه سيستان و بلوچستان ميزبان دولت تدبير و اميد به مناسبت روز دانشجو

از انجايي كه دولت تدبير و اميد هميشه نگاه ويژه اي به استان پهناور سيستان و بلوچستان داشته است اين بار هم روحاني با حضور خود در زاهدان و دانشگاه سيستان و بلوچستان اهميت دو چندانش را به استان سيستان و بلوچستان نشان داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، توجه دولت به اين استان و دانشجويان كه قشر تعيين كننده و اينده ساز جامعه هستند موجب رضايت دانشجويان دانشگاه سيستان و بلوچستان شده است .

رضا سادات رفيعي دبير انجمن اسلامي وحدت و ارمان دانشگاه سيستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار ايسنا گفت:حضور دولت تدبير و اميد اتفاق بسیار خجسته ای است كه امیدوارم این حضور باعث علاقه مندی دیگر مقامات ارشد کشوری برای حضور موثر در بین دانشجوهاي دانشگاه سيستان و بلوچستان باشد من به عنوان فعال سياسي در بین دانشجو ه این مطالبه را ميبينم که علاقمند به حضور مسئولین در اين دانشگاه هستند تا از نزديك پاي دغدغه دانشجويان بشينند و به مطالبات انها پاسخ بدهند.

وي بيان كرد:دانشجويان دو نوع مطالبه دارند از جمله مطالبات درون دانشگاهي كه مي توان به انها اشاره كرد اين است كه:ما در دانشگاه نيازمند فرهنگ سازي سياسي هستيم به اين معني كه شعار زنده باد مخالف من در بين همه ي دانشجويان با هر طيفي كه هستند صورت بگيرد و همديگر را نقد سازنده كنيم نه نقد مخرب كه كار به جايي نمي برد.

وي همچنين در اين خصوص گفت:مطالبات درون دانشگاهي بايد مقدمه اي براي اغاز سلسله جلسات بين گفتماني در بين دانشجويان باشد تا به احياي جنبش مطالبه گر دانشجويي كه هدف مشترك بين دانشجويان است ختم شود.

وي در ادامه افزود:اما در بعد غير سياسي ما دانشجويان خواهان اين هستيم كه دفتر ارتباط با صنعت تقويت شود و مشكل اشتغال دانشجويان حل شود و امنيت شغلي دانشجويان تامين شود.

وي گفت:استان سيستان و بلوچستان ظرفيت هاي بسياري دارد از جمله؛ ایجاد منطقه ازاد سيستان و استفاده از سفره هاي زير زميني، از انجايي كه تمركز صنعتي بر روي منطقه چابهار و مكران و سيستان است انتظار داريم رييس جمهور از اين مكان ها بازديد به عمل اورد تا به صورت جدي براي ان ها برنامه ريزي شود همانگونه كه تا كنون به اين استان در اين دولت توجه ويژه شده است.

عدنان جنگي زهي دبير انجمن اسلامي پيرو خط امام علوم پزشكي زاهدان نيز در اين گفتگو گفت:

حضور دكتر روحاني در سيستان و بلوچستان و دانشگاه اين استان در بين دانشجويان دید مثبت شخص ايشان را نسبت به اقلیت های مذهبی و اهمیت دادن به تفکرات دانشجويان را در بین جامعه نمایان مي کند اما بهتر بود در این جلسه فضای بیشتری به دانشجویان داده میشد تا تمام تفکرات،نظرات و انتقادات خودشان را بیان می کردند.

جنگي زهي بيان كرد: امیدواريم حضور رييس جمهور در اين روز مهم در استان سيستان و بلوچستان موثر واقع شود و قول هایی که در این حضور داده میشود هر چه سريعتر عملي شود.  

وي افزود: مسلما بزرگترين مشكل جوانان و دانشجويان بيكاري است كه اميدوارم اين دولت توجه ويژه اي به ان داشته باشد.

وي به موقعيت سياسي استان سيستان و بلوچستان اشاره كرد و گفت: با توجه به اینکه استان از لحاظ سیاسی بسیار متفاوت با استان های دیگر است و نقش پررنگ قومیت ها در سیاست این حضور می تواند بازتاب مناسبی در جامعه داشته باشد نقش احزاب سیاسی و دانشجویان رو در سیاست های کلی دولت نشان خواهد داد.

وي در پايان صحبت هايش گفت اميدواريم از جمله دستاورد های مهم این سفر اين باشد كه مشکل بیکاری جوانان در اين استان محروم حل شود باتوجه به اينکه استان سيستان و بلوچستان بالاترین امار بیکاری را دارد و یکی دیگر از این دستاورد ها با توجه به نقش اقلیت های مذهبی در سیاست های آقای روحانی حضور فعال تر اهل سنت در سیاست های دولت تدبیر و امید باشد.

مطهره مرادي دبیر انجمن علمی علوم اجتماعی از فعالين سياسي دانشگاه سيستان و بلوچستان اين حضور را اميد بخش ديد و گفت:سفر رياست محترم جمهور به سيستان و بلوچستان نشان از توجه دولت تدبير و اميد به اين استان است و اين باعث رضايت و خوشحالي مردم اين استان الخصوص دانشجويان است كه ميزبان كاروان تدبير و اميد در استانه ي روز دانشجو هستند و اين حضور را به فال نيك گرفته و اماده ارائه مطالبات خود از دولت در اين روز هستند و سپاس گزار هستند از دكتر روحاني براي انتخاب اين دانشگاه بزرگ در سطح كشور كه شايد در اكثر موارد ناديده گرفته شده است و از ديد دولتمردان پنهان مانده است.

مطهره مرادي بيان كرد:سفر رياست محترم جمهور به استان سيستان و بلوچستان وفاي به عهد است زيرا روحاني در سفر اول وعده‌هایی به مردم استان ما داده است مردم مطالباتی داشته اند و  روحاني طرح‌ها و پروژه‌هایی را اعلام كرد و قول داد که دولت همه توان و تلاش‌خود را برای اجرای وعده‌ها بکار خواهد گرفت و امروز براي افتتاح يكي از مهمترين برنامه هايش كه افتتاح فاز نخست بندر شهيد بهشتي است در استان حضور پيدا كرده است تا استان و منطقه با اين افتتاح شاهد تحول عظيمي بشوند.

وي افزود:امروز خوشحاليم كه دولت دست پر به استان سفر مي كند و تقريبا بخش عظيمي از وعده هايش در استان ما محقق شده است هر چند كاستي هايي داشته است ولي اميدواريم تا پايان دوره دولت ان ها هم به طور كامل حل شود و نواقص خرد دولت هم در اين استان پهناور برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: