• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

بندر چابهار متحول کننده اقتصاد شرق کشور است

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: بندر راهبردی چابهار به دلیل اتصال به آب های اقیانوسی و نزدیکی به کشورهای حاشیه اقیانوس هند و مناطق همجوار دریایی متحول کننده اقتصاد شرق کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مرتضی بانک جمعه شب در جمع مدیران و اعضای هیات مدیره منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار افزود: مناطق آزاد باید همیشه به دنبال فرصت های جدید برای رونق فعالیت های اقتصادی، حمایت از بخش خصوصی، سرمایه گذاری خارجی، تولید و کسب و کارهای نوین باشند.

وی اظهار کرد: دولت اقدامات خوبی برای توسعه زیرساخت های بندری چابهار انجام داده و مرحله نخست آن در آستانه بهره برداری است.

بانک گفت: تکمیل طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار نوید دهنده توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی و هوایی است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه اظهار کرد: بندر چابهار می تواند کالاهای مناطق همجوار را به کشورهای دنیا صادر کند و این امر منفعت خوبی برای اقتصاد ایران اسلامی دارد.

وی بیان کرد: افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار به هشت و نیم میلیون تن و در آینده به 83 میلیون تن موجب تحول اقتصادی و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیر مستقیم می شود.

بانک تصریح کرد: برنامه های اولویت دار و فعلی مناطق آزاد تلاش برای رفع موانع و نواقص، ایجاد امکانات مناسب تر و جدیدتر برای مناطق آزاد، استفاده از ظرفیت های مشاوره ای در طرح های توسعه ای و پروژه ها و استفاده از ظرفیت جوانان به عنوان نیروی محرکه و خلاقیت است.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه گذار به تضمین های کافی و آینده نگرانه برای حفظ سرمایه خود در مناطق آزاد نیاز دارد و یکی از کارهای مهم سازمان های مناطق آزاد ایجاد اعتماد و داشتن برنامه برای جلب و جذب سرمایه گذار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: