• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

مهمترین مساله امروز استان بهبود وضعیت معیشت مردم است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توجه به مرزنشینان استان و سود حاصل از عایدات مبادلات مرزی باید به خود مردم منطقه برگردد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در مراسم استقبال از رئیس جمهور در زابل افزود: مهمترین مساله امروز استان بهبود وضعیت معیشت مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: انتظارداریم انتقال خط آهن، پیگیری منطقه آزاد تجاری سیستان، انتقال گاز با اینچ بالا از دستاوردهای سفرشمابرای این منطقه باشد.

وی ادامه داد: اینکه شما برای تشکر از حضور مردم در پای صندوق انتخابات برای دوره دوازدهم انتخابات به این استان تشریف آوردید و اولین سفر رسمیتان را به استان، به این دیار تعلق دادید مریدانه و صمیمانه قدردانی میکنم.

آیت الله سلیمانی گفت: دولت خدمات فراوانی را به کشور و به این خطه ارائه نموده است اما عقب ماندگی تاریخی این دیار ایجاب می کند تا توجه ویژه ای به این منطقه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: دردولت قبل هم تعلق خاطر شما و تعلق خاطر شخص مقام معظم رهبری برای این منطقه قابل تحسین بود اما هنوز کارهای روی زمین مانده در این منطقه  وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: انتقال گاز البته با اینچ بالا نه فقط در حد مصرف خانگی چون اگر در آینده بنا باشد شهرکهای اینجا جان بگیرد و واحدهای صنعتی دراینجا دایر شود باید ذخیره گاز به گونه ای باشد تا بشود پاسخگوی این منطقه باشد.

آیت الله سلیمانی گفت: انتقال راه آهن برای وصل شدن اینجا به راه آهن سراسری کشور بخاطر مقرون به صرفه بودن نقل و انتقال کالا و مسافرتهای مردم قطعاً جزو موارد ضروریست.

وی ادامه داد: مسئله بازارچه های مرزی برای این منطقه ضروریست اما عوائد این بازارچه ها خیلی به کیسه و سفره مردم انتقال پیدا نمی کند اگر گذرهای مرزی برای اینکار در نظر گرفته شود قطعا خدمت والایی برای این مردم خواهد بود دولت محبت کرد مسئله منطقه آزاد را به مرحله ای رساند اما توقع براین است تا مجلس هم پای کار بیاید و اگرمجلس به خوبی برای اینکار توجیه نیست از طریق شورای عالی امنیت ملی بعنوان یک پدیده ای که می تواند نسل جوان را در این دیار نگه داشته باشد از حضرتعالی بعنوان دستاورد سفر، مردم سیستان توقع دارند به این موضوع توجه ویژه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: