• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد؛

ورود 30 میلیون دلار تجهیزات به بندر چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تاکنون بالغ بر 30 میلیون دلار تجهیزات وارد بندر چابهار شده و در حال حاضر منتاژ و آماده بهره‌برداری است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد راستاد پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح فاز نخست پروژه توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که با حضور نمایندگان 17 کشور در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه قریب به یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری زیربنایی، روبنایی و تجهیزاتی برای فاز نخست پروژه توسعه بندر شهید بهشتی چابهار انجام شده، گفت: توسعه این بندر حاصل توان متخصصان توانمند داخلی است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یک مشخصه مهم این پروژه این است که توانستیم با تکمیل موج‌شکن به طول 1470 متر دسترسی دریایی را افزایش دادیم. برای اینکه به عمق مناسب برسیم 15.8 مترمکعب لایروبی انجام شد و از مصالح آن برای استحصال 203 هکتار استفاده شد و همچنین 5 کیلومتر دایک حفاظتی ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: 32 هزار کلونی مرجان در راستای این پروژه به محلی دیگر منتقل شد تا به واسطخ این توسعه به محیط زیست دریایی منطقه آسیبی وارد نشود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تخفیف‌های متعددی برای خطوط کشتیرانی در این بندر در نظر گرفته شده است. مذاکرات ما با شرکت IPGL کشور هندوستان برای بهره‌برداری از بندر چابهار در حال نهایی شدن است.

وی تاکید کرد: اقدامات و پروژه‌های متعددی جهت توسعه سواحل و بنادر مکران در حال اجرا است و در حال حاضر ظرفیت‌های گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری در بنادر موجود در سواحل مکران وجود دارد. توسعه بندر شهید بهشتی چابهار حاصل توان متخصصان توانمند داخلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: