• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار خاش مطرح کرد؛

اجرای طرح پیاده رو سازی با اولویت مشارکت شهروندان

شهردار خاش بیان کرد: شهروندان خاش شایسته بهترین ها هستند پس برای ساختن شهری متفاوت با شورای اسلامی و مدیرانم در شهرداری هم قسم شده ایم.

عبدالمجید تمندانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، با بیان این مطلب که شهر خاش در برخی حوزه ها از جمله شهرسازی و معماری نیاز به بازنگری جدی دارد، اظهار کرد: برای اینکه خاش را متفاوت بسازیم باید از سیاست همسان سازی که در روند شهرسازی به کار گرفته می شود، فاصله بگیریم.

شهردار خاش گفت: بافت تاریخی ارتباطی خیابان ایرانشهر و قلعه حیدرآباد و بازار قصابان و اتاق های باغ سهرآباد خاطره مشترک و ثروت عمومی شهروندان خاشی است.

وی افزود: امروز بافت تاریخی به دلیل بی توجهی های مستمر وضعیت مناسبی ندارد، باید نهادهای متولی و مردم با همکاری یکدیگر در راه بهبود وضعیت این ثروت ارزشمند گام بگذارند.

تمندانی با اعلام پیشرفت پروژه محوطه سازی قلعه حیدرآباد و احداث فضایی مناسب تلاش در این زمینه را به عنوان یکی از راهکارهای بازگشت رونق و حضور مردم در این بافت ها دانست و گفت: برگزاری رخدادها یک فرصت تاریخی است که می تواند اقتصاد شهر را متحول کند و علاوه بر جذب بیشتر گردشگر و ایجاد فرصت های شغلی، افزایش نشاط و امید به آینده را به دنبال داشته باشد.

شهردار خاش  همچنین با تأکید بر رسالت شهرداری مبنی بر شهرسازی و فرهنگ سازی، بر ارتقای سطح فرهنگ عمومی تأکید و خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی به کار جدی نیاز داریم. و آموزش های مناسب شهروندی را با استفاده از هنرمندان بومی و عروسک گردانی از دبستان و مهدهای کودک شروع و نیز برنامه انتخاب شهردار مدرسه و همیار فضای سبز  و مسابقه انشا نویسی در ارتباط با پاکبانان عزیز و خدوم رااز اهم فعالیت شهرداری در مدارس عنوان کرد.

تمندانی در ادامه از حاشیه نشینی به عنوان زنگ خطری جدی برای نظام فرهنگی شهر خاش یاد کرد و گفت: شواهد نشان می دهد حاشیه نشینی خرده فرهنگ هایی را ایجاد کرده است که اگر چاره ای برای آن نیندیشیم، در درازمدت با آسیب های جدی فرهنگی اجتماعی مواجه خواهیم شد و به این منظور ماشین‌آلات شهرداری از هفته گذشته مشغول بازگشایی تپه های عظیم ریگ از محله خلیل آباد می‌باشد تا شاهد ساخت و ساز و توسعه این محله باشیم.وی به بهسازی و آسفالت دسترسی بلوار معلم در محله ولی آباد اشاره نمود.

وی همیاری و مشارکت شهروندان را بزرگ ترین سرمایه مدیریت شهری دانست و از ادامه طرح پیاده رو سازی مشارکتی خبر داد و افزود: این مشارکت به عنوان یک نوع درآمد پایدار شهری و حفظ اعتماد شهروندان به شهرداری است.

شهردار خاش از شهروندان درخواست کرد: جهت زیبایی معابر با شهرداری در طرح پیاده رو سازی مشارکت لازم را بنمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: