• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-4814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جمع آوری 300 تله زنده گیری پرنده در سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر تعداد 300 تله زنده گیری پرنده را جمع آوری کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نیره پورملائی افزود: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر در گشت و کنترل های خود در مناطق و پس از بیتوته های طولانی و بازدیدهای میدانی از همه ی دشتها و زیستگاهها، موفق به کشف منطقه های تله گذاری شده در یکی از زیستگاههای حوزه این شهرستان شدند

وی بیان کرد: تله های زنده گیری کشف شده بمنظور زنده گیری و شکار پرندگان منطقه بخصوص هوبره بوده، که پس از جمع آوری و پاکسازی منطقه، تعداد تله های جمع آوری شده به بیش از 300 تله می رسد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: این گونه تله ها باعث کاهش آمار پرندگان منطقه و حتی تلفات از سایر گونه های حیات وحش اعم از پرنده، پستاندار و ... می گردد.

پورملائی ادامه داد: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر این تله ها را در حوزه های مختلفی از قبیل : دلگان، بزمان و شهرستان ایرانشهر کشف و منهدم کردند و بمنظور حفظ و مراقبت منطقه بصورت اکیپ های شبانه روزی در حال گشت و کنترل می باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: