• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-4914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پزشكي قانوني استان بیان کرد:

افزایش 58 درصدی تلفات اعتياد در سیستان و بلوچستان

مدیرکل پزشكي قانوني استان سیستان و بلوچستان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاري 77 نفر بر اثر اعتياد در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات اعتياد 49 نفر بود، 58 درصد افزایش يافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا عبدی افزود: در هقت ماهه نخست سال جاري از كل تلفات اعتياد در استان 62 نفر مرد و 15 نفر زن بودند. اين در حالي است كه آمار مردان فوت شده بر اثر اعتياد در هفت ماهه نخست سال گذشته 43 و تعداد زنان 6 نفر بود.

عبدی گفت: در اين مدت شهرستان های زاهدان با 60 ، ایرانشهربا 8 و چابهار با 5 فوتي بيشترين و شهرستانهای سراوان ، نیکشهر ،زابل و خاش كمترين آمار تلفات اعتياد را داشته اند.

وی اظهار کرد: در هفت ماهه نخست امسال از كل تلفات اعتياد 73 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و 4 نفر بر اثر مصرف مواد محرك جان خود را از دست داده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خاطرنشان کرد: همچنين در اين مدت بيشترين آمار مرگ بر اثر سوءمصرف مواد مخدر با 24 فوتي در تیر ماه و كمترين آن با 4 فوتي در مهر ماه ثبت شده است.

وی همچنین به آمار نزاع در استان نیز اشاره کرد و گفت: در هفت ماهه نخست امسال آمار مراجعين نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان سیستان و بلوچستان 15 درصد افزایش يافته است.

عبدی اظهار کرد: اين آمار از چهار هزار و 826 نفر در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 به پنج هزار و524 نفر در سال 1396 رسيده است.

وی تصریح کرد: از كل مراجعين نزاع هفت ماهه نخست امسال ، چهار هزار و 330 نفر مرد و یکهزار و 194 نفر ديگر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: شهرستان زاهدان یکهزار و 910 ،زابل یکهزار و 86 ،ایراشهر 897 ، سراوان 592 ، چابهار 543 و نیکشهر با 181 نفر به ترتیب بشترین و کمترین موارد نزاع گزارش شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: