• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشن بزرگ وحدت در خاش

در سالروز ولادت باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت هفته وحدت؛ جشن بزرگ در سرسرای آمفی تئاتر ارشاد اسلامی شهرستان خاش سیستان و بلوچستان باشکوه برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، در برگزاری این مراسم یاشکوه اداره کل تبلیغات اسلامی، دفتر امام جمعه، فرمانداری، سپاه، شورای اسلامی شهر و شهرداری، آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی و سایر ارگانها و نهادها مشارکت داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: پیروی از راه و سیرت پیامبر اسلام و عمل به دستورات قرآن کریم سبب حل مشکلات جامعه بشری می شود.

حجت الاسلام عیسی بزمانی بیان کرد: رفتار، گفتار و عمل پیامبر اسلام مطابق با دستورات پروردگار و بر مبنای دلسوزی و اجرای عدالت و قضاوت صادقانه و مسئولانه بود.

وی با تشریح بخشی از واقعه غزوه احد افزود: اطاعت نکردن از یک فرمان پیامبر وارد شدن خسارت به مسلمانان در جنگ با دشمنان را به دنبال داشت و اگر امداد و نصرت پروردگار نمی آمد شکست نتیجه این غزوه می بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: الگوپذیری از پیامبر اسلام و سیرت نبی رحمت و اخلاق سبب معرفی و عرضه دین نورانی و معنوی اسلام به جامعه بشری می شود.

حجت الاسلام بزمانی گفت: برخی رفتارها و عمل مسلمانان امروزی سبب شده که چهره اسلام در دنیا مخدوش نشان داده شود و دشمنان از این راه و دوری مسلمانان از مسیر وحدت به اسلام ضربه و خسارتهای جبران ناپذیری وارد کرده اند.

حجت الاسلام غلام رضا دهقان امام جمعه شهرستان خاش با گرامی هفته وحدت از پیامبر اسلام به عنوان شاخص اتحاد و همبستگی و یکپارچگی در جامعه اسلامی یاد کرد و گفت: وحدت رمز جاودانگی و رسیدن به کامیابی و عزتمندی در دین و سعادتمندی در دنیا و آخرت است و از راه وحدت نقشه های دشمنان با شکست مواجه می شود.

مولوی یعقوب حسین بر رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت خاش هم در خصوص شاخص های وحدت و اهمیت آن برای حفظ و جاودانگی و حیات اسلام مطالبی عنوان کرد.

در کنار مداحی و مولودی خوانی ابوالفضل نوفرستی از مداحان اهل بیت، نصرالله کرد از شاعران شاخص استانی و منطقه خاش و صالح کرد از شاعران نوجوان خاش نیز در وصف پیامبر اسلام و اهمیت وحدت تازه ترین سروده های خود را ارائه دادند.

موسیقی محلی و برنامه ها و مسابقات متنوع فرهنگی از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: