• دوشنبه ۲۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشکلات آموزشی خاش روی میز شورا

مشکلات حوزه آموزش و پرورش شهرستان خاش در سیستان و بلوچستان روی میز شورای شهر رفت و نماینده مردم خاش در مجلس نیز برای پاسخگوئی در صحن شورا حاضر شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اعضای شورای اسلامی شهر خاش وضعیت آموزش را در این شهرستان تاسف بار عنوان و تاکید کردند: برای ارتقای کیفیت و توجه به کمیت و رعایت استانداردهای آموزشی در این شهرستان مسئولی دلسوز، خیرخواه و توانمند روی کار بیاید .

مردم خاش گزارش کرده اند: بسیاری از دانش آموزان در مدارس خرید خدمات روی زمین نشسته اند و صندلی ها در انبارهاست .

آموزش و پرورش خاش در بحث جذب نیروهای خرید خدمات در استان کمترین نفرات را گرفته و در جذب بازمانده از تحصیل موفق نبوده است .

مدارس خاش از نعمت در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات نوین آموزشی و یا حداقل ها محرومند و نبود امکانات مناسب گرمایشی و سرمایشی و غیره نیز از دیگر دغدغه های مردم خاش است .

از لحاظ نیروی انسانی علیرغم اینکه کمبودهای شدیدی احساس می شود بسیاری از نیروها توانمند نیستند .

با توجه به اینکه تغییرات فراوانی در سیستم آموزشی و کتب درسی بوجود آمده، بسیاری از معلمان در خاش از عهده آموزش فرزندان مردم بر نمی آیند .

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حل مشکلات آموزشی همه ما دغدغه داشته باشیم و دلسوزانه کار کنیم .

علی کرد افزود: برنامه ریزی ها باید طوری باشد که مطابق با سیستم آموزشی و تغییرات ایجاد شده در کتب درسی پیش برویم تا فرزندانی خلاق، دارای بهره هوشی بالا و با سواد تربیت شوند .

وی بیان کرد: در مباحث مختلف و از جمله آموزش و پرورش مشکلات زیادی وجود دارد لذا از خیران و مسئولان می خواهیم به نیازهای مردم ما بیشتر توجه کنند .

بهزاد بهادری رئیس شورای شهر خاش گفت: گزارشهای زیادی از عملکرد بد آموزشی در این شهرستان ارائه می شود که امیدواریم با تعامل و همدلی و پیگیری مجدانه بتوانیم مشکلات این حوزه را حل کنیم .

وی بیان کرد: بسیاری از شوراها و نماینده و فرماندار و دیگر مقامات خاش به دلیل عملکرد آموزش و پرورش این شهرستان زیر سئوال قرار گرفته اند و باید پاسخی منطقی و قانع کننده به مردم ارائه دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: