• سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

سیستان و بلوچستان زمینه بروز 11 مورد موقعیت‌های بحران از میان 13 موقعیت جهانی را دارد

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استان ما زمینه بروز 11 مورد موقعیت های بحران از میان 13 موقعیت جهانی را دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد در شورای مدیریت بحران استان افزود: از این رو باید امادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه از فرمانداری های استان همچنین خواست هر چه سریع تر سند بحران حوزه خود را تدوین و ارایه کنند .

کرد افزود: این سند با بهره گیری از مشاوره متخصصان و پیشینه تاریخی بحران در هر یک از شهرستانها تهیه می شود .

وی افزود: استان ما زمینه بروز 11 مورد موقعیت های بحران از میان 13 موقعیت جهانی را دارد پس لازم است تا مدیریت صحیح در این رابطه داشته باشیم.

معاون استاندار گفت: با توجه به وقوع زلزله های با قدرت های زیاد طی سالهای اخیر در این استان، باید آموزش های کافی و موثر به خانواده ها و دانش آموزان در این رابطه داده شود.

وی گفت: وقوع سیلاب های فصلی، طوفان های شن و زلزله از موضوعاتی است که استان را در بیشتر اوقات درگیر خود می کند.

اربابی مدیر کل مدیریت بحران استان هم گفت: قرار است برای ارتقاء آمادگی اعضای ستاد بحران استان دی ماه دو کارگاه آموزشی بحران درزمینه های مختلف ازجمله پیشگیری ، کاهش آسیبها و مدیریت بحران برگزار شود .

وی افزود: در این کارگاه آموزشی که در دو نوبت در شمال و جنوب استان برگزار می شود 400 نفر اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستانهای استان شرکت می کنند و با آخرین روشهای مدیریت بحران و چگونگی اقدام در شرایط اضطراری آشنا می شوند.

اربابی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هر زمان که در استان بحرانی بوجود آمده دستگاه های همچون هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات به مردم آمادگی کامل را داشته اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: