• سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح ممیزی املاک در شهر خاش

شهردار خاش از اجرای طرح ممیزی املاک در جهت توسعه بهینه این شهر خبر داد .

عبدالمجید تمندانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، با اشاره به اینکه آغاز این پروژه از چند روز آینده خواهد بود افزود: با اجرای طرح ممیزی املاک، علاوه بر جمع آوری اطلاعات شهری، نیاز های شهر جهت برنامه ریزی های آینده تعریف و طبقه بندی می شود .

وی با بیان اینکه مدیریت شهری برای برنامه ریزی و تصمیم گیری در حوزه مسایل شهری نیازمند اطلاعات دقیق و بروز شهر می باشد اظهار کرد: با توجه به اطلاعات بدست آمده از ممیزی املاک می توان هر سال با توجه به نیاز شهر برنامه ریزی های لازم جهت توسعه شهر را انجام داد .

تمندانی ثبت و نگهداری سوابق املاک، معابر و مشاغل در سیسم، آگاهی از اطلاعات به روز از وضعیت موجود تمامی املاک، معابر و مشاغل در سطح شهر ، تسهیل در دستیابی به اطلاعات و محاسبات عوارض نوسازی و عوارض کسب و پیشه، ایجاد بستر مناسب در تسریع و آسان سازی امور شهرداری، امکان ارایه خدمات جغرافیایی مربوطه در سیستم یکپارچه شهر سازی و نوسازی، دسترسی سریع و بی واسطه شهرداری به داده های جغرافیایی املاک، امکان نمایش نقشه املاک، معابر و مشاغل در سایر سیستم های اطلاعات جغرافیایی نظیر GIS و Google earth ، امکان گزارش گیری سریع و دقیق از تعداد و مشخصات املاک و معابر با کاربری های مختلف، امکان تهیه نمودارهای آماری را از مهم ترین فواید اجرای عملیات ممیزی املاک شهر دانست .

شهردار خاش همیاری شهروندان در اجرای طرح ممیزی املاک شهر را ضروری دانست و از شهروندان درخواست کرد: سند مالکیت، پروانه ساخت و پایان کار، شناسنامه و کارت ملی مالک، قبض آب، برق، تلفن ملک و سایر اطلاعات درخواستی را فقط جهت رویت و تسهیل در امر ممیزی در اختیار ممیزین قرار دهند .

عبدالمجید تمندانی افزود: در صورتی که محل مورد ممیزی واحد تجاری یا صنفی می باشد رویت مدارک جواز کسب و اجاره نامه استیجاری ضروری است .

وی تصریح کرد: ممیزین املاک با ارائه کارت شناسایی عکسدار ممهور به مهر شهرداری، به منازل مسکونی، واحدهای تجاری یا صنفی مراجعه نموده و در حضور مالکین، ملک را ممیزی می  نمایند .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیریت شهری برای انجام برنامه ریزی ها و تصمیم گیری در حوزه مسائل شهری نیازمند‌ اطلاعات دقیق و به روز شهری بوده بنابراین اجرای طرح ممیزی املاک در سطح شهر ها بسیار حائز اهمیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: