• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد:

اهدای 120 زمین توسط خیران به اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: 120 زمین چمن مصنوعی توسط خیران به اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اهدا شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسین ثوری در دیدار با استاندار افزود: این استان به عنوان جوانترین استان کشور بیشترین ظرفیت های ورزشی را در خود جای داده است .

ثوری گفت: با توسعه ورزش در نقاط مختلف استان روستاییان برای ایجاد فضاهای ورزشی بسیار تقاضا داشته اند اما به دلیل نبود مکانی مناسب ایجاد چنین فضاهایی امکان پذیر نبود.

مدیرکل ورزش استان در ادامه اظهار کرد: ورزشکاران استان امروز پای خود را از بعد ملی و منطقه‌ای فراتر گذاشته‌اند و توانسته‌اند در رقابت‌های جهانی برای استان افتخار آفرینی داشته باشند و نشان دهند که توان مدال آوری در رقابت‌های ملی را نیز دارند.

وی گفت: خیران در بخش زیرساخت های ورزشی در سیستان و بلوچستان مشارکت خوبی دارند .

ثوری افزود: همچنین با توجه به اهمیت حوزه جوانان 19 خانه جوان در سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است .

وی تصریح کرد: طرح استعدایابی سال گذشته در 10 رشته با همکاری آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در مدارس این استان اجرا شد که امسال این رشته‌ها به 15 مورد افزایش یافته است.

وی از افزایش تعداد مدال آوران سیستان و بلوچستان در سطح جهانی و بین المللی خبر داد و افزود: سال گذشته ورزشکاران این استان موفق به کسب 58 مدال بین المللی و 13 مدال جهانی شدند .

وی تصریح کرد: ورزشکاران زیادی از سیستان و بلوچستان تا کنون در رقابت های مختلف کشوری و بین المللی افتخارات بسیار زیادی برای این استان به ارمغان آوردند .

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 458برنامه در بخش ورزش های همگانی پارسال در این استان برگزار شده است .

ثوری اظهار داشت: چهار هزار و 548 نفر در قالب جشنواره ها و تورهای ورزشی پارسال در سیستان و بلوچستان حضور پیدا کردند.

وی افزود: همچنین طرح های بزرگی نظیر سرسرای چهار هزار و 500 نفری زاهدان و 2 هزار و 500 نفری چابهار، خانه کبدی و کشتی زابل، استادیوم ورزشی زهک، خاش، سراوان، میرجاوه و نیکشهر و غیره در دست ساخت است که با اختصاص 33 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده بتوان آنها را با سرعت به سرانجام رساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: