• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تصمیم گیری مسئولان خاش برای حل مشکلات روستائیان

در نشست شورای حفاظت اراضی شهرستان خاش برای حل مشکلات قانونی اراضی ساکنان برخی روستاهای این منطقه تصمیم گیری شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، در این نشست مقرر شد با نظارت ویژه فرمانداری و بخشداران و دستگاههای ناظر دیگر، مسئولان ادارات در بنیاد مسکن و منابع طبیعی، برق و غیره برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند .

فرماندار شهرستان خاش گفت: مقابله با پدیده زمین خواری و حفاظت از اراضی ملی در دستور کار دولت و مجموعه دستگاه های قضایی و امنیتی و انتظامی است .

محمداکبر چاکرزهی بیان کرد: شهرستان خاش از نگاه تصرف اراضی ملی کمترین میزان تصرفات را در بین شهرهای استان دارد زیرا با هماهنگی دستگاههای مختلف و همکاری مردم برخورد با تخلفات این موضوع زیاد به چشم نمی آید .

وی با قدردانی از تلاشهای مسئولان در حوزه قضایی برای مقابله با متخلفان و راهنمائی های مطلوب مردم و پیشگیری از وقوع جرم افزود: همکاری مردم با مجموعه فرمانداری، بخشداری ها و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و غیره سبب شده که تخلفات موضوع تصرف اراضی ملی زیاد به چشم نیاید .

چاکرزهی ادامه داد: همه ارکان نظام اسلامی برای مقابله با متخلفان و متصرفان اراضی ملی در صحنه حاضر بوده و با قاطعیت برنامه برخورد خود با متخلفان را اجرا می کنند .

رضا حکمتیان دادستان خاش گفت: حوزه قضایی در بحث برخورد با تخلفات زمین خواری و مقابله با با متخلفان این موضوع خارج از نوبت برنامه رسیدگی قاطعانه دارد .

وی افزود: پیشگیری از وقوع جرم از وظایف مهم همکاران ما در حوزه قضایی است که در این بحث مردم راهنمایی می شوند و اگر هم پرونده تخلفی به ثبت برسد با قاطعیت حکم اجرا می شود .

بخشدار مرکزی خاش هم گفت: برخی ساکنان روستایی سالها است در منطقه محل سکونت خود به کار کشاورزی و دامداری مشغول هستند و برای سامان یافتن و رفع مشکلات قانونی خود نیازمند نگاه دولت می باشند .

مجتبی شجاعی افزود: برای پیشگیری از اختلافات طائفه ای و ملکی و جلوگیری از تصرف اراضی ملی باید همه دستگاهها برنامه ریزی کنند .

امان الله طوقی مدیر جهاد کشاورزی خاش هم گفت: زندگی بسیاری از مردم منطقه در خاش به صورت عشایر و روستایی بوده که در تولید و اشتغال نقش به سزایی دارند و حمایت از آنها می تواند در جلوگیری از حاشیه نشینی و وقوع اختلافات طائفه ای موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: