• شنبه ۲۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد؛

بیش از 6 هزار نفر از سربازان سیستان و بلوچستان آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از تعهدات آموزشی 6130 نفر اداره متبوع برای ارائه آموزشهای مهارتی به سربازان وظیفه در تفاهمنامه وزارت تعاون با ستاد مشترک نیروهای مسلح خبرداد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ محمد جهانتیغی افزود: براساس تفاهمنامه همکاری وزارت تعاون با ستادمشترک نیروهای مسلح طی تعهدات آموزش اداره کل در توانمند سازی سربازان وظیفه مشخص شد .

جهانتیغی افزود: تفاهمنامه مذکور با هدف ایجاد زمینه اشتغال سربازان وظیفه پس از پایان خدمت سربازی ، کمک به رفع نیاز های نیروهای مسلح به نیروهای ماهردر عرصه های مختلف با تحقق منویات رهبری در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد تنوع برای سربازان در طول دوارن خدمت منعقد گردیده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا تعهد پیش بینی شده برای استان در تفاهمنامه مذکور 6 هزار و 130 نفر است که در دو بخش شرکت در دوره های آموزشی و بررسی صلاحیت های حرفه ای سربازان دریگان های مربوط به ارتش ، سپاه و نیروی انتظامی  اجرایی خواهد شد .

جهانتیغی با اشاره به مشوق های در نظر گرفته شده برای این طرح اظهار کرد: سربازانی که دوره های مهارتی ارائه شده را با موفقیت پشت سر بگذارنداز طریق وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی تسهیلات اشتغال دریافت خواهند کردهمچنین برای کسانی که قبل از دوره خدمت سربازی در دوره های مهارتی شرکت نمودند و گواهینامه مهارتی را اخذنمودندمتناسب با آئین نامه ای که به زودی اعلام خواهد شد از طول خدمت آنها کم خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: