• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان:

دانشجویان با فعالیت در جهاد مدیریت را یاد می گیرند

اختتامیه جشنواره قرآنی مکارم‌الاخلاق طی مراسمی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان، رییس جهاددانشگاهی استان، جمعی از اساتید و دانشجویان و علاقمندان حوزه قرآنی در زاهدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری در مراسم اختتامیه جشنواره مکارم الاخلاق در زاهدان افزود: از اهداف عالیه انقلاب اسلامی تقویت روشن فکری عموم از طریق افزایش تناف ذاتی و تعامل فرهنگی میان این نهاد و دانشگاه است .

وی بیان کرد: از دهه 60 که جهاد دانشگاهی در دانشگاه و استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شد برنامه های متنوع دینی و مذهبی را در دستور کار قرار داده است و بسیاری از حافظان و متولیان قرآن هم در سطح کشور و هم در استان فرآورده و محصولی از جهاد دانشگاهی هستند .

وی افزود: در حوزه فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی منظومه ای از نگاه های دانشجویان طراحی و تدوین کردیم و در این منظومه غالب دانشجویان می توانند استفاده و بهره مندی لازم را انجام دهند در این منظومه جهاد دانشگاهی به همه حوزه های فرهنگی، علمی، دینی، ادبی، معرفتی،قرآنی و در هر حوزه ای که در واقع ذائقه و نیاز های دانشجویی است، ورود کرده است .

رئیس جهاد دانشگاهی استان در ادامه بیان کرد: جهاد دانشگاهی بدون حمایت و پیروی از طیف سیاسی فعالیت می کند و دانشجویان در جهاد می توانند عضو خبرگزاری ایسنا یا خبرگزاری ایکنا و همچنین سازمان دانشجویان جهاد بشوند و هیئتی را در جهاد تشکیل دهند .

وی افزود: جهاد دانشگاهی در زمینه فرهنگی و اعتقادی، در تلاش است تا از اصول و ارزش‌های اسلامی صیانت کند و برگزاری برنامه‌هایی همچون جشنواره مکارم الاخلاق، مناظرات دانشجویی و کرسی‌های آزاد اندیشی در این راستا است.

وی گفت: جهاد دانشگاهی مزین به واژه زیبای «جهاد» است که واژه‌ای کلیدی است و انقلاب اسلامی ما نیز بر آن اساس شکل گرفته است، بنابراین روحیه جهادی در این نهاد انقلابی همواره وجود داشته است.

تاجری در پایان گفت: هدف ما این است که دانشجو در طول چهار سال در حوزه فرهنگی جهاد، فعالیت و تمرین مدیریت کند و حاصل و خروجی آن در جامعه و هنگام فارغ‌التحصیلی به کار آن ها بیاید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: