• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد؛

صدور بیش از 17 هزار گواهینامه بین المللی مهارت در سیستان و بلوچستان

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان  از صدور بیش از بیش از 17 هزار گواهینامه بین المللی مهارت در8 ماهه گذشته از  سال 96 در این اداره کل خبر داد .

کوروش آذرکیش در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: از 39هزار و 842 نفر ثبت نام شده در آزمون در سال جاری 17هزار و 199 نفر در آزمون های تئوری و عملی قبول شده و موفق به دریافت گواهینامه بین المللی مهارت شده اند .

آذرکیش با اشاره به اجرای الکترونیکی فرآیندهای آزمون در شهرستان های زاهدان تصریح کرد: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبي و عملي است كه متقاضيان بايستي پس از ثبت نام ، كارت ورود به جلسه آزمون را دريافت کرده و به حوزه های مشخص شده جهت برگزاری آزمونهای مورد تقاضامراجعه نمایند .

وی بیان کرد: داوطلبان پس از شرکت در آزمون كتبي و كسب نمره قبولي بالای 50 ، براساس برنامه زمانبندي اعلام شده از سوی اداره سنجش استان در آزمون عملي حرفه ی خود شرکت و در صورت کسب حد نصاب لازم، موفق به دریافت گواهینامه بین الملل مهارت خواهند شد .

آذرکیش خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه گواهینامه های مهارت صادر شده و ضرورت ثبت و درج صحیح اطلاعات متقاضیان در سیستم پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، داوطلبان شرکت در آزمون های مهارتی توجه داشته باشند که در زمان درج اطلاعات شخصی و ثبت نام در دوره های آموزشی و نیز آزمون حتما صحت مندرجات و مشخصات خود را کنترل نمایند زیرا پس از ثبت نهایی دیگر امکان ویرایش اطلاعات علی الخصوص در مورد عکس و کد ملی وجود ندارد .

وی همچنین با اشاره به درخواست اکثر متقاضیان مبنی بر معرفی منابع درسی جهت آزمونهای تئوری اظهار کرد: آزمون های تئوری ، کتبی و عملی بر اساس محتوای استاندارد آموزش مهارت آن حرفه که در سایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بارگذاری شده است طراحی و اجرا می شود لذا هر منبع درسی مانند جزوه ، کتاب و مقاله که مبتنی بر استاندارد آموزشی حرفه مورد نظر باشد برای مطالعه و بهره برداری مناسب خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: