• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد؛

سیستان و بلوچستان دارای کم‌ترین فضای آموزشی در کشور

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: کم‌ترین فضای آموزشی در کشور متعلق به استان سیستان و بلوچستان است که این امر قابل تامل است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیم یارمحمدی درباره وضعیت شاخص آموزشی در استان سیستان و بلوچستان،افزود: متاسفانه علی‌رغم کارهایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است اما در ارتباط با  بحث منابع انسانی و آموزش و پرورش که مهمترین رکن هر جامعه‌ای است، وضعیت مناسبی ندارد.

وی خواستار آن شد که برای ۲۴ هزار نفر محروم از تحصیل در زاهدان تدابیری اندیشید شود .

یار محمدی افزود: موضوعی مهم دیگری که در زمینه وضعیت آموزشی استان سیستان و بلوچستان حائز اهمیت است، ارتقای کیفیت و کمیت  آموزش است  و این در حالی است که 75 درصد مردم استان سیستان و بلوچستان بلوچ هستند؛ بنابراین نگاه ویژه به تدریس دو زبانه در آموزش و پرورش  این حوزه انتخابیه باید مد نظر قرار بگیرد .

نماینده مردم زاهدان در  مجلس افزود: بودجه وزارت آموزش پرورش عمرانی تعیین شود زیرا آموزش و پرورش در حقیقت انسان را تربیت می‌کند و این در حالی است که سازندگی انسان  مشابه سازندگی در راه است .

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بازماندن 24 هزار نفر از تحصیل در زاهدان امر مناسبی تلقی نمی‌شود، یادآورشد: 117 هزار نفر نیز در  استان سیستان و بلو چستان از تحصیل باز ماندن  بنابراین باید تدابیری اندیشید شود که این معضلات رفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: