• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي استان بیان کرد؛

بازدید سالانه 5 هزار گردشگر خارجي از سیستان و بلوچستان

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي سیستان و بلوچستان گفت: سالانه 5 هزار گردشگر خارجي از مناطق مختلف استان بازديد مي کنند که اقامت در خانه هاي بوم گردي مي تواند به عنوان محرک توسعه گردشگري  استان قرار گيرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، میرحسینی در شورای گردشگری استان افزود: ما همواره تلاش داشته‌ایم تا بهترین شرایط را برای گردشگران خارجی استان فراهم کنیم تا آنها بهترین خاطرات را از سفر به این استان پهناور و دیدینی با خود به همراه ببرند.

میرحسینی با اشاره به اینکه گردشگری مذهبی، تجاری و سلامت 3 رکن گردشگری در استان سیستان و بلوچستان است، افزود: افزایش حضور گردشگران خارجی در استان به علت جریان‌سازی 2 سال گذشته در برپایی نمایشگاه‌های گردشگری در کشورهای عمان، آلمان و روسیه محقق شده است.

وی همچنین گفت: 31 رويداد گردشگري متنوع، متناسب با ماهها و فصول سال در سیستان و بلوچستان تعريف شده است.

میرحسینی بیان کرد: شاهنامه خواني در هامون، جشنواره هاي پاليز سيستان، انار سنگان خاش، ميوه هاي گرمسيري سرباز و موج سواري در چابهار از جمله اين رويدادهاست .

وی افزود: در 2 سال گذشته ايجاد اقامتگاه هاي بوم گردي در مناطق هدف گردشگري باعث رونق حضور گردشگران خارجي به استان شده است .

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: با صنعت گردشگری می‌توانیم مهاجرت معکوس را به روستاهایی که بعضا خالی از سکنه شدند به وجود آوریم و تولید را دوباره رونق داده و بتوانیم اشتغال پایدار را با کمک مردم ایجاد کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: