• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آماری از بیسوادی سیستان و بلوچستانی‌ها

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن بیان اینکه سوادآموزی اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفته است و با جدیت دنبال می شود گفت که در استان سیستان وبلوچستان هنوز ۲۴ درصد بی‌سواد داریم .

به گزارش ایسنا، علی باقرزاده در نشست صمیمی وزیرآموزش و پرورش با کارکنان نهضت سواد آموزی که صبح امروز در سالن جلسات نهضت برگزار شد، با بیان این که به ۱۲ مولفه برای تغییرات ورود کرده‌ایم، گفت: سوادآموزی اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفته است و با جدیت دنبال می شود .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی تصریح کرد: آموزش مهارت‌های رایانه در تمام استان ها آغاز و سال گذشته در ۱۱ استان انجام شده است. احیای شورای پشتیبانی از اقدامات سازمان نهضت سوادآموزی در سال‌های اخیر بوده است .

وی از اتنوموزیکولوژی (موسیقی شناسی قومی ) بسیاری از کتاب‌های نهضت خبرداد و افزود: تیراژ این کتاب ها نیز قابل توجه است. سال قبل بزرگترین طرح مجازی باهدف توانمند سازی نیروی انسانی را اجرا کرده ایم و تولید و پخش ۶ هزار دقیقه برنامه رادیویی از جمله برنامه‌های نهضت در سال‌های اخیر بوده است .

باقرزاده گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ کاهش خطای ثبت نام درگروه های هدف، کاهش تصدی‌گری دولتی و کاهش قدر مطلق بی‌سوادی از دستاوردهای نهضت سوادآموزی است. در استان سیستان وبلوچستان هنوز ۲۴ درصد بی سواد داریم .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی یکی از مهم ترین چالش‌ها را اختیاری بودن تحصیل دانست، افزود: غنی نبودن زندگی برخی افراد، بالا بودن نرخ تحصیل و  وسعت زیاد تغییرات از جمله چالش های پیش روی سازمان است .

اصلاح روش شمارش افراد بی سواد، تبدیل سازمان نهضت سوادآموزی به سوادآموزی بزرگسالان ازجمله پیشنهادات باقرزاده در این جلسه بود .

در ادامه این نشست حجت الاسلام قرائتی از ضرورت تغییر در محتوای دروس آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حوزه های علمیه سخن گفت و بر آموزش مهارت ها به دانش آموزان تاکید کرد .

برقراری حق مدیریت برای مدیران مراکز یادگیری محلی، رفع مشکل راهنمایان آموزشی نهضت و رفع تبعیض در جذب نیروهایی نهضتی از جمله مواردی بود که کارکنان نهضت با وزیر آموزش و پرورش مطرح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: