• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح آمایش سرزمینی پایگاه های امدادی در سیستان و بلوچستان

دبیرکل جمعیت هلال احمر در سفر به استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: جمعیت هلال احمر با توجه به وظیفه خطیر خود برای تامین امنیت جان و مال مردم باید بهترین امکانات را در اختیار داشته باشد .

به گزارش ایسنا،  محمود محمدی نسب در نشستی با روسای شعب، معاونان و اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان با قدردانی از فعالیت های ارزنده امدادگران و اعضای داوطلب این استان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان، مردمی خونگرم، کم توقع، دست و دلباز و صبور دارد و با وجود محرومیت های بسیار، تلاش های خوبی از سوی امدادگران و جوانان هلال احمر در این استان انجام می شود .

وی با اشاره به بازدید خود از پایگاه های امداد جاده ای در مسیر زاهدان به چابهار گفت: در این سفر یکی از پایگاه ها در سیب و سوران افتتاح شد که تمامی هزینه ساخت و زمین آن از سوی خیرین استانی تامین شده بود که جای قدردانی دارد .

محمدی نسب تاکید کرد: جمعیت هلال احمر با توجه به وظیفه خطیر خود برای تامین امنیت جان و مال مردم باید بهترین امکانات را در اختیار داشته باشد .

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه مبنای تشکیل هلال احمر، داوطلب محور است افزود: باید از پتانسیل های جذب مشارکت های مردمی برای ساخت و تجهیز پایگاه ها استفاده کنیم .

بنابراین گزارش در این جلسه با موافقت دبیرکل جمعیت مقرر شد طرح آمایش سرزمینی برای پایگاه ها بصورت پایلوت در سیستان و بلوچستان اجرا شود .

طبق استاندارد پایگاه های امداد و نجات جاده ای باید در فاصله ۴۰ کیلومتری از هم احداث شوند که در حال حاضر این فاصله در سیستان و بلوچستان ۱۶۰ کیلومتر است .

در این جلسه رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از عملکرد هلال احمر استان، اولویت ها و نیازهای جمعیت استان را تشریح کرد .

ساخت پایگاه امداد جاده ای در مسیرهای پرتردد و خطرناک استان، اختصاص خودرو و آمبولانس امدادی، احداث انبارهای امدادی در برخی شهرها، توجه به بحث خشکسالی و طوفان های فصلی استان، افزایش حق ماموریت امدادگران از جمله درخواست های روسای شعب، اعضای هیات مدیره بود که در این جلسه مطرح شد .

براساس گزارش روابط عمومی هلال احمر، همچین مقرر شد آمبولانس مورد نیاز این استان خریداری و در اختیار استان قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: