• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس جهاد دانشگاهی استان:

شعبه "ستفا" در جهاد دانشگاهی سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی می‌شود

شورای مرکزی سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی به اتفاق ارا تاسیس شعبه سیستان و بلوچستان را تصویب کرد .

دکتر منصور تاجری در گفت وگو با ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود: هدف از راه اندازی شعبه این سازمان در استان تجاری سازی علم ، تبدیل علم به ثروت و انبوه سازی تولیدات علمی دانشگاهیان در راستای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

رییس جهاد دانشگاهی استان حمایت از نواوریهای علمی ، ایجاد کانون خلاقیت، شکوفایی و نواوری، راه اندازی کلینیک مشاوره های شغلی ، برگزاری کارگاهها و دوره های  اموزشی کارافرینی ، اجرای طرحهای تحقیقانی و پژوهشی در حوزه کسب و کار های نوین متناسب با ظرفیتهای بومی استان را از عمده برنامه های این سازمان در سیستان و بلوچستان بر شمرد.

دکتر تاجری با توجه به معضل اصلی استان که همانا بیکاری دانش اموختگان دانشگاهیست کمک به اشتغال فارغ التحصیلان را از طریق تهیه و تدوین طرحهای تیپ خود اشتغالی، انجام مشاوره های شغلی و سرمایه گذاری ، اطلاع رسانی بازار کار ، ایجاد بانک اطلاعاتی از دانش اموختگان بیکار ، و ،،،، را از جمله اهداف تاسیس این سازمان در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست.

رییس جهاد،دانشگاهی برپایی نمایشگاه دایمی محصولات تولیدی دانشجویان و دانش اموختگان ، حمایت از ابداعات و اختراعات ، شناسایی نخبگان دانشگاهی،برگزاری ایده شوها، استارتاپها و رویدادهای شتاب به گونه ای متفاوت و انتقال این فن اوری به کشورهای همسایه را از دیگر برنامه های شعبه تجاری سازی فناوری در جهاد سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کارافرینی و کسب و کار و ایجاد هلدینگ در راستای پشتیبانی در حوزه بازاریابی و فروش محصولات و خدمات در قالب خوشه ها و شبکه های کسب و کار های همگن و ناهمگن منطقه ای از برنامه های کوتاه مدت و نظارت و پایش کسب و کارهای ایجاد شده با رویکرد کمک به پایایی و مانایی انان با تاکید بر افزایش قدرت رقابت انها از طریق ایجاد و توسعه "برند" و شبکه فرانچایز استانی در زمره برنامه های میان و بلند مدت ستفای سیستان و بلوچستان  در وسعت ملی و فراملی خواهد بود .

رییس جهاد،دانشگاهی استان ازحضور همه دانشجویان و دانش اموختگان و اساتید علاقمند،به ویژه در رشته های کارافرینی و کسب و کار در دفتر ستفا و ارائه نقطه نظرات کارشناسی استقبال نمود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: