• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بودجه‌هایی که دولت برای اشتغال اختصاص می‌دهد در مسیر درست هزینه شود

فرماندار شهرستان زابل گفت: مدیران و دستگاه های اجرایی باید با جدیت به دنبال تحقق اشتغال جوانان باشند و موانع پیش رو را برچینند و  نباید به صرف نگاه انتفاعی به این مبحث ورود پیدا کنند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هوشنگ ناظری در جلسه کمیته تخصصی اشتغال شهرستان زابل بیان کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار نیاز سنجی لازم است، باید دید که درون و برون از منطقه سیستان چه محصولات و کالاهایی مورد نیاز است و بر اساس تقاضای مردم به دنبال انتخاب شغل و تولید محصولات بود .

فرماندار زابل با بیان اینکه دانش بنیان بودن واحدهای تولیدی باعث افزایش بهره وری و کیفیت مطلوب محصولات آنان و نیز توان رقابت با سایر برندهای معتبرمی شود، افزود: بودجه هایی که دولت در این شرایط سخت مالی برای اشتغال اختصاص می دهد باید در مسیر درست و تحقق اشتغال هزینه شود .

ناظری ایجاد اشتغال در سکونت گاه های غیر رسمی را مهم برشمرد و گفت: اشتغال در سکونت گاه های غیر رسمی علیرغم کمک به توسعه این محلات باعث کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل تصریح کرد: باید همه مدیران اهتمام ورزند تا اعتبارات جذب و در مسیر مشخص شده استفاده شود ، چرا که در صورت برگشت اعتبارات ضرر و زیان آن متوجه منطقه سیستان و مردم خواهد شد و این نشان از بی کفایتی مسئول مربوطه دارد .

هوشنگ ناظری نقش بانک ها و موسسات مالی را برای دستیابی به اشتغال حیاتی دانست و گفت: بانک ها و موسسات مالی هدفشان راه اندازی واحدهای تولیدی و رفع مشکلات مردم باشد و از نگاه خاص انتفاعی پرهیز کنند .

فرماندار زابل همچنین درباره اهمیت مالیات و فلسفه وجودی اخذ مالیات گفت: مالیات صرفا با هدف تعادل اقتصادی اخذ می شود تا مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نیز, در مسیر توسعه و رونق اقتصادی قرار گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: